Zapowiedzi książkowe – czerwiec

Zapraszam na subiektywny przegląd nowości książkowych na czerwiec:

2.06.2020

Po końcu to powieść o miłości i nadziei, która trwa nawet po końcu… 

Poznajemy Max i Pip, którzy dzielnie mierzą się z nieuleczalną chorobą synka. Są dla siebie wsparciem w najgorszych dla nich chwilach. Muszą jednak zmierzyć się z ostateczną decyzją dotyczącą kontynuacji leczenia małego Dylana. W tej kwestii jednak występują spory, małżeństwo przestało być jednomyślne. Każde z nich wie, co tutaj jest słuszne. Serce kłóci się z rozumem. Nie ma trudniejszych wyborów niż te, dotyczące dziecka.

zapowiedzi

3.06.2020

„Świat to złe miejsce, kochanie.”

Trzy siostry wychowały się z dala od cywilizacji, w prymitywnej chacie. Gdy najmłodsza z nich zapada na ciężką chorobę, razem z matką opuszczają dom w poszukiwaniu pomocy. Jednak nigdy już nie wracają.

Mijają dni, tygodnie, miesiące, a nadzieja powoli gaśnie. Zapasy się kończą, nadciąga zima. Pojawia się wtedy nieznajomy, który szuka matki dziewcząt. Dwie siostry muszą uciekać i tym samym złamać zasadę, by nigdy nie wypuszczać się poza teren lasu. Docierają do domu, który jest położony po drugiej stronie lasu. Na jaw zaczynają wychodzić mroczne tajemnice…

Recenzja książki „Złe miejsce” już na blogu, zapraszam!

zapowiedzi

To, co bliskie sercu… Cassie pracuje w straży pożarnej. Nagle jej życie wywraca się do góry nogami. Musi odnaleźć się w nowym środowisku, naprawić relacje z matką i uporać się z demonami przeszłości, gdyż zmienia miasto i jednostkę. A na dokładkę na horyzoncie pojawia się przystojny kolega z pracy…

Zapraszam na recenzję!

Zagubieni opowiada o dwóch niedoszłych samobójcach – Soni i Matim, którzy spotykają się przypadkowo na moście. Najpierw trzeba ustalić, które z nich skoczy pierwsze. Po całonocnej rozmowie nic nie jest jaśniejsze, żadne z nich nie chce być tym drugim. Jedynym wyjściem jest odroczenie planu. I tym oto sposobem bohaterowie dają sobie miesiąc, by przekonać się do świata i mu zaufać.

Tak dwójka desperatów dostaje drugą szansę od losu. Ruszają w drogę ku normalności, z uśmiechem, a w końcu i miłością. Czasem wystarczy na chwilę się zatrzymać i zachwycić życiem. 🙂 

Przedpremierowa recenzja już na blogu, zapraszam!

9.06.2020

W Ktoś jest w twoim domu poznajemy Makani Young, która rok temu zamieszkała w domu babci w samym środku kukurydzianej Nebraski. Dziewczynie ciężko się przyzwyczaić do nowych warunków i ciągle prześladuje ją przeszłość z życia na Hawajach… Nagle zaczynają ginąć uczniowie z jej liceum, jedno po drugim. Każde morderstwo jest straszniejsze od poprzedniego. Zdaje się również, że zabójca wie o swoich ofiarach więcej, niż reszta mieszkańców. Wszyscy są przerażeni, a polowanie na zabójcę nie przynosi zamierzonego skutku.

Makani musi stawić czoła własnym sekretom…

Recenzja na blogu 🙂

zapowiedzi

10.06.2020

Wrócę po ciebie – Ethan jest psychoterapeutą. Dla kariery poświęcił życie i miłość, jest szczęśliwy. Pewnego ranka budzi się obok nieznajomej piękności – nie pamięta wydarzeń z poprzedniego wieczoru. To jednak dopiero początek.

W gabinecie czeka na niego umówiona pacjentka, nastolatka. Dziewczynka nagle popełnia samobójstwo, oddając strzał w głowę. Tajemniczy taksówkarz zabiera bohatera na ślub kobiety, którą kochał przed laty…

Ethan zdaje sobie sprawę, że ciągle darzy tę kobietę uczuciem, ale jest już za późno na zmiany. Zostaje napadnięty po opuszczeniu uroczystości i trafia do szpitala. Tam ginie od kul mordercy. Ostatnim tchnieniem wspomina ukochaną…

Następnego dnia znów jest 31 października i Ethan budzi się u boku rudowłosej kobiety na jachcie. Czy los daje mu drugą szansę? Czy dojdzie do tego, kto chciał go zabić? Odzyska swoją dawną miłość?

Ma dwanaście godzin na zmianę czegokolwiek…

zapowiedzi

Niemcy, rok 1936. Naziści dochodzą do władzy. Holenderska dziewczyna, Janna, zostaje wysłana przez ojca do arystokraty, który ma ją szkolić w szermierce. To mężczyzna dręczony wojenną przeszłością, w którą zamieszany jest również ojciec Janny.

To historia nie tylko o miłości i utracie niewinności, ale również obraz niespokojnej atmosfery zmian w historii, pełen niepewności i napięcia poprzedzającego drugą wojnę światową.

17.06.2020

Malarz dusz. Barcelona, 1901 rok. Dalmau Sala, syn skazanych na śmierć anarchistów, żyje na granicy dwóch swiatów. Członkowie jego rodziny oraz kobieta, którą kocha, to zagorzali zwolennicy walki o prawa robotników. Zatrudnienie w pracowni ceramiki pozwala mu obracać się w towarzystwie, w którym kwitnie dobrobyt. Artysta szuka własnej ścieżki. Przede wszystkim liczy się sztuka – obrazy, na których pokazuje ubóstwo miasta.

Moja mroczna Vanesso – bohaterką jest Vanessa Wye, nastolatka, która wyjeżdża z rodzinnego domu, by kontynuować naukę w szkole w internatem. Zaczyna się nią interesować wykładowca, starszy mężczyzna, Strane. Ta znajomość na wskroś zawładnęła duszą dziewczyny. Całkowicie mu się podporządkowała…

Jednak kobiety, z którymi Strane również miał kontakt, odzywają się do Vanessy w dorosłym życiu.

Vanessa sama jednak musi zdecydować, co ta znajomość dla niej znaczyła…

Czy to była zdrowa znajomość?

Przedpremierowa recenzja u mnie na blogu!

23.06.2020

zapowiedzi

W rodzinie Goodwinów każdy ma coś do ukrycia. Relacje Lucy oraz jej teściowej Diany jeszcze przed ślubem nie układały się najlepiej. Lucy już po pierwszym spotkaniu z kobietą zorientowała się, że nie jest wymarzoną partnerką dla jej syna. Któż jednak winiłby tę kobietę za wygórowane oczekiwania? Diana to orędowniczka sprawiedliwości społecznej, wolontariuszka, niosąca pomoc uchodźcom. Kobieta jest spełnioną i szczęśliwą mężatką, opływającą w luksusy. Zawsze miła i serdeczna, nikt nie może powiedzieć o niej złego słowa… Nikt, oprócz Lucy.

Po pięciu latach od ślubu młodych, Diana nagle odbiera sobie życie. W liście pożegnalnym wspomina o nieuleczalnej chorobie, tymczasem autopsja nic takiego nie wykazuje.

Śledztwo prowadzi na tropy osoby trzeciej.

Cień podejrzenia pada na najbliższych, do których zalicza się Lucy, która zdaje się mieć najsilniejszy motyw do popełnienia zbrodni.

Jak zakończy się to śledztwo?

Zapraszam na recenzję!