#26 Złe miejsce – Minka Kent

Głównymi bohaterkami są siostry: Wren, Sage oraz Evie. Dziewczęta zostały wychowane przez samotną matkę, z dala od cywilizacji, w chacie pośrodku lasu. Nie znają świata ani innych ludzi. Nie chodzą do szkoły, nigdy nie słyszały o telewizji czy telefonie komórkowym. Zawsze miały wpajane, że świat to złe miejsce i wszyscy ludzie z pewnością chcą ich krzywdy.

Gdy Evie poważnie zachorowała, matka jest zmuszona opuścić bezpieczny azyl i wyruszyć do miasta w poszukiwaniu pomocy lekarskiej. Wren i Sage zostają same i muszą sobie poradzić w ciężkich warunkach, w zimie, przy kończących się zapasach jedzenia.

„Ciekawe, czy Evie nadal jest chora…

Zakładam, że tak, bo nie miałyśmy żadnych wieści od mamy po tym, jak obie opuściły chatę w środku nocy, by sprowadzić pomoc dla Evie, która miała wysoką gorączkę i z trudem oddychała.”

Pewnego razu zauważają obcą postać, rosłego mężczyznę, czającego się pod chatką. Ich strach rośnie, czują zagrożenie i niebezpieczeństwo. Wykorzystując chwilę, wymykają się z chaty pod osłoną nocy. Wtedy to zaczyna się ich przygoda, odkrywanie tajemnic skrywanych przez życie i poznawanie świata na nowo.

Książka jest pełna tajemnic, które odkrywane są krok po kroku. Z każdą przeczytaną kartką wyjaśniają się kolejne niewiadome. Napięcie rośnie w miarę czytania. Historia jest tak fascynująca, że ciężko oderwać wzrok od książki choćby na małą chwilę.

Bez wątpienia Minka Kent ma fascynujący styl pisania. Powieści wciągają od pierwszych stron. Przeczytałam jej pozostałe pozycje i wszystkie zachwycają tak samo mocno. To jest najpiękniejsze w autorach, których twórczość się zna. Wiedziałam, że kolejna książka na pewno mnie nie rozczaruje i zdecydowanie się nie zawiodłam.

„Cuda zdarzają się każdego dnia.

Właśnie patrzę na jeden z nich.”

Serdecznie polecam!
Recenzja: Złe miejsce - Minka Kent
Recenzja: Złe miejsce - Minka Kent

Tytuł: Złe miejsce

Tytuł oryg.: The Stillwater Girls

Autor: Minka Kent

Wydawnictwo: Filia

Seria: Mroczna stron

Data wydania: 25-03-2020

Przekład: Kinga Markiewicz

Moja ocena: 10/10