Zapowiedzi książkowe – lipiec

Zapraszam na subiektywny przegląd nowości książkowych na lipiec:

1.07.2020

We mgle to powieść o Jessice Shaw, która na zdjęciu, przedstawiającym porwaną przed laty dziewczynkę poznaje… siebie. Próbując odnaleźć prawdę, wybiera się do Los Angeles, okazuje się, że w noc jej porwania zamordowano jej matkę. Zabójca nie został ujęty, a w śledztwie jest wiele luk… Kluczem do rozwiązania zagadki jest Jason Pryce, weteran policji z LA, który zajmuje się sprawą zabójstwa studentki. Gdy ich losy się przetną, Jessica odkrywa, że mężczyzna nie jest z nią szczery…

Tutaj znajdziecie recenzję ksiażki We mgle!

zapowiedzi lipiec

Czy znajdziesz w sobie tyle odwagi, by stać się dla kogoś cudem? Podczas karambolu Kamil działa instynktownie – wyciąga Maję z rozbitego samochodu, narażając własne życie. Dziewczynie udaje się przeżyć, jednak musi odłożyć marzenie o bycie baletnicą… Kamil szybko dostrzega, że z kobietą dzieje się coś złego. Wyciąga do niej pomocną dłoń. Wie, że mógłby być szczęśliwy z Majką, jednak ciąży nad nim widmo śmiertelnej choroby. Czy Kamil i Maja odnajdą wspólną drogę do szczęścia?

Życie Zosi z Wołynia(…) to historia XX-wiecznej Polski. Na zewnątrz świat się wali, a Zosia jest sama w mieszkaniu. Jednak zza ściany dobiegają dźwięki. Decyzja, by zajrzeć do kryjówki zaważy nie tylko na jej życiu. Dzięki temu stanie się Sprawiedliwą wśród Narodów Świata.

Dziennikarz Mateusz Madejski publikuje rozmowę z własną babcią i odkrywa tajemnice, które czają się w wielu polskich rodzinach.
zapowiedzi lipiec

Zanim powróci strach.  Czasem Twoja miłość nie pozwala Ci odejść… Kiedy Lou Wandsworth uciekła ze swoim nauczycielem do Francji, była przekonana, że to ten jedyny. Jednak Mike nie był tym, za kogo kobieta go uważała. Zrobił coś, co sprawiło, że jej życie legło w gruzach… Teraz, trzydziestodwuletnia Lou dowiaduje się, że Mike jest związany z nastolatką. Kobieta nie chce, by historia zataczała koło, postanawia się skonfrontować z byłym partnerem. Chociaż Mike to niebezpieczny człowiek i teraz Lou znów może stać się jego ofiarą…

Recenzja już na blogu, zapraszam!

Rowan składa aplikację w charakterze niani. Gdy dziewczyna dostaje odpowiedź na swoje zgłoszenie, dowiaduje się, że dom państwa Elincourtów może być nawiedzony. Co więcej, w ciągu ostatniego roku aż cztery kobiety zrezygnowały z pracy niani. Rowan jednak uważa, że praca spadła jej z nieba, jest zachwycona i nic nie studzi jej optymizmu. Czuje, że pragnie być częścią tego domu. To wszystko jest zbyt piękne, by mogło być prawdziwe…

Zapraszam na moją recenzję!

8.07.2020

zapowiedzi lipiec

Bess Samson pochodzi z bogatego domu, ale od zawsze darzy uczuciem Cade’a Hollistera, kowboja z sąsiedztwa. Bess próbowała zdobyć serce mężczyzny, nie słuchając ostrzeżeń matki, by trzymała się od niego z daleka. On jednak, dogłębnie ją raniąc, odrzucił jej zaloty. Okazuje się, że Cade potajemnie jest wpatrzony w Bess, jednak nie trafi rodziny Samsonów. Kiedyś ich rodziny łączyła przyjaźń, która rozpadła się przez liczne tajemnice. W końcu jednak Cade postanawia się przełamać i dać szansę Bess, chce zawalczyć o miłość.

15.07.2020

zapowiedzi lipiec

Zdrada doskonała. Tess jest załamana po niespodziewanej śmierci męża. Został jej tylko syn Jamie – chciałaby zrobić wszystko, by go chronić, jednak w obecnej chwili nie radzi sobie z życiem. Wszystko się zmienia, gdy do drzwi ich domu puka Shelley, która pomaga osobom, mierzącym się z bólem po utarcie bliskiej osoby. Kobieta obiecuje, że pomoże Tess przetrwać najgorsze chwile. Kiedy jednak dochodzi do niepokojących wydarzeń i pojawiają się różne pytania dotyczące śmierci jej męża, Tess zaczyna podejrzewać, że Shelley ma ukryty motyw. Wie, że musi zapewnić bezpieczeństwo synowi, ale czuje się taka bezbronna… Do tego nikt nie chce jej słuchać…

Rok temu wszyscy wybrali się na ślub Lucasa do Kornwalii. Tego dnia jednak żadnego ślubu nie było.

Teraz Lucas zaprosił wszystkich ponownie, tym razem na rocznicę. Tylko czego? Ślubu przecież nie było! A może tragedii, która wydarzyła się tamtego dnia? Poinformował wszystkich, że przygotował grę. Każdy musi wziąć w niej udział…

Co się wydarzy, gdy ta gra dobiegnie końca? Gra w morderstwo…

22.07.2020

zapowiedzi lipiec
Co jeśli ktoś chciałby śmierci Twojej rodziny?

Detektyw Fowley dostaje najbardziej niepokojącą sprawę w całej karierze!

W ekskluzywnej dzielnicy cudem uratowano dwóch chłopców z płonącego budynku. Młodszy niestety zmarł, a starszy walczy o życie.

Dlaczego dzieci były same w domu? Gdzie są ich rodzice?

Gdy detektyw Fowley znajduje nowe dowody, spełnia się jego największy koszmar. Ponieważ pożar wcale nie był przypadkowy. To było zaplanowane morderstwo, a sprawca pozostaje na wolności… Kto chce ich śmierci?

23.07.2020

zapowiedzi lipiec
A na koniec najbardziej wyczekiwana przeze mnie książka 2020 roku! Laila Shukri powraca z nową powieścią!

Znana z „Perskiej zmysłowości” Joanna, po nagłym wyjeździe z Bali, gdzie poznała miłość swojego życia, nie przestaje myśleć o Richardzie. Mimo iż nie ma z nim kontaktu, nie potrafi go wymazać ze swojego serca. Czy można zapomnieć o największej miłości?

Za namową przyjaciółki, Angeliki, leci razem z nią i swoją córką, Sarą, do Szanghaju. Nieoczekiwana rozmowa z ukochanym skłania ją do podróży na Bali i ponownego spotkania. Czy tym razem im się uda i zostaną ze sobą na zawsze?

Tymczasem Sara zaczyna pałać uczuciem do Balijczyka, Wayana. Czy w jego ramionach wyleczy rany? Czy w miłości można się zatracić?

Dajcie się porwać kolejnej niesamowitej opowieści Laili Shukri!

Recenzja już na blogu, zajrzyjcie!

29.07.2020

zapowiedzi lipiec

Dublerka. Jak daleko się posuniesz, by chronić własne dziecko?

Cztery matki muszą ustalić, jakie niebezpieczeństwo czyha na ich córki – byle nie za późno.

Rok temu zgrana grupa dziewczyn rozpadła się – doszło między nimi do dużej kłótni, jednak przebaczyły sobie i nadal trzymają się razem. Ich matki jednak nie potrafią przejść nad tym do porządku dziennego. W szkole pojawiła się nowa uczennica, nowe zagrożenie. Matki postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce. Jednak, by odkryć prawdę, na jaw najpierw muszą wyjść ich pilnie strzeżone sekrety…