Zapowiedzi książkowe – sierpień

Zapraszam na subiektywny przegląd nowości książkowych na sierpień:

4.08.2020

Jaka jest Tajemnica potępionej? W posiadłości Sarkisiewiczów dzieją się dziwne rzeczy. Można tu zaobserwować przesuwające się przedmioty, krzyki zjaw. Aneta, malarka, która zmaga się z bezpłodnością, pragnie odkryć przeszłość swoich przodków oraz dowiedzieć się czegoś o klątwie, która spadła na jej rodzinę. Dlaczego prababka Zofia popełniła samobójstwo? Czy ujawnienie tychże tajemnic sprawi, że w pałacu przestanie rozlegać się krzyk potępionej?

zapowiedzi sierpień

11.08.2020

zapowiedzi sierpień

Jak pozbyć się lęku przed bliskością i być szczęśliwym?

Od dekady rośnie liczba singli. Coraz więcej osób ma problemy ze stworzeniem szczęśliwego związku. Nie sprzyja temu pęd życia i gonienie za karierą oraz uzależnienie od urządzeń elektronicznych.

Jak się okazuje, najczęstszym powodem samotności jest właśnie lęk przed bliskością.

Sięgnijcie po książkę Niekochalni stworzoną przez psychoterapeutów i poznajcie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Naucz się czerpać radość z życia! Czym jest szczęście? Co sprawia, że człowiek jest szczęśliwy? Grupa specjalistów różnych dziedzin przeprowadza eksperyment. Razem z mieszkańcami wcielali w życie założenia „nauki o szczęściu” opartej na najnowszych odkryciach medycyny oraz psychologii. Okazało się, że szczęście zapewniają proste przyjemności, takie jak rodzina, przyjaciele, miłe otoczenie, ukochana osoba czy jazda na rowerze.  Poznajcie różne aspekty dobrego samopoczucia, zaglądając do książki Jak być szczęśliwym.

12.08.2020

zapowiedzi sierpień

Lena jest za młoda, by utknąć w miejscu.

Eileen jest za stara, by zaczynać od nowa.

Na szczęście czeka je… Zamiana!

Czasami, żeby zmienić coś w swoim życiu, wystarczy zmienić mieszkanie! Przekonują się o tym dwie bohaterki – Lena, pracowniczka korporacji i Eileen, jej babcia. Eileen marzy o wielkiej miłości, a Lena o chwili odpoczynku. Czy, jeżeli zaczną żyć innym życiem, znajdą swoje szczęście?

Kolejna książka z serii „Mała czarna” wydawnictwa Albatros! Zajrzyjcie na moje recenzje dwóch pozostałych pozycji z tejże serii! „Lista, która zmieniła moje życie” oraz „Współlokatorzy”. Zapraszam! 🙂 

Tysiące dzieci, którym wojna odebrała dom.

Austria, 1936. Dla Stephana, piętnastoletniego chłopca z zamożnej żydowskiej rodziny, naziści są hałaśliwymi nieznośnymi ludźmi. Jego najbliższą przyjaciółką jest Zofie-Helene, której matka prowadzi antynazistowską gazetę. Gdy naziści przejmują kontrolę, ich beztroskie życie zmienia się w koszmar…

To wszystko znajdziecie w Ostatnim pociągu!

Dzieci w Pawiaka to poruszające wspomnienia ludzi, których dzieciństwo naznaczyła wojna.

Pawiak to największe więzienie gestapowskie na terenach Polski. Trafiały tam całe rodziny, także kobiety w ciąży. Karę odbywała również młodzież, która angażowała się w działalność konspiracyjną.

Jan spędził dwa pierwsze lata swojego dzieciństwa za kratami.

Emilia trafiła do więzienia w szóstym miesiącu ciąży. Pierwszy na Pawiak trafił jej mąż. Lili, ich córka urodzona za kratami, do dziś nie może się otrząsnąć i spokojnie czytać wspomnień katowanego tam ojca.

Natomiast Janina, pseudonim Mirka, w wieku dziesięciu lat postanowiła pomagać mamie w działalności konspiracyjnej. Jak to się skończyło? W wieku czternastu lat aresztowało ją Gestapo. Trafiła prosto w otchłań Pawiaka.

zapowiedzi sierpień
Świdnica, 1946 rok. Przybywa transport więźniów – byłych esesmanów, katów.

Wśród nich jest sześciu wartowników KL Gross-Rosen. Rozpoczyna się żmudne śledztwo, w którym polska prokuratura próbuje udowodnić im winę. Godziny rozpraw, miesiące oczekiwań na wyrok. Współcześni wołają na to polska Norymberga. Mała Norymberga. Sześć spraw i sześć życiorysów ukazuje koszmar obozu koncentracyjnego Gross-Rosen.

Po śmierci pierwszego męża Alice przeszła załamanie nerwowe. Teraz życie znów jest dla niej łaskawe.

Jej drugi mąż, Nathan, pomógł znaleźć jej sens życia. Prowadzą wspólnie biznes, mają dwójkę dzieci i piękny dom.

Najlepsza przyjaciółka kobiety, Beth, była przy niej we wzlotach i upadkach, pomogła w trudnych chwilach.

Kiedy zachowanie Nathana zaczyna budzić jej podejrzenia, Alice zwierza się przyjaciółce. Jednak czy postępuje właściwie? A jeśli nie, to czy Jej pierwszy błąd nie będzie tym ostatnim?

Uczniami prestiżowego warszawskiego liceum wstrząsa wiadomość o śmierci dwojga uczniów. Otylia – szkolny wyrzutek oraz Alan – najpopularniejszy z dzieciaków. Nie znali się, pochodzili z innych środowisk, jednak jakimś cudem spotkali się w nocy na dachu opuszczonej hali, umierając na miejscu.

Opinia publiczna szybko wydaje wyrok, twierdząc iż to Otylia nakłoniła Alana do samobójstwa. Jej przyjaciółka Marta nie wierzy, że dziewczyna zrobiłaby coś takiego.

Co tak naprawdę się stało? Nie wiesz wszystkiego…

13.08.2020

zapowiedzi sierpień

Miłość w Auschwitz to jedna z najbardziej poruszających, prawdziwych opowieści o miłości. Polski więzień polityczny i żydowska dziewczyna, szaleńcza miłość i obóz w Auschwitz. Edward Galiński i Mala Zimetbaum, błyskotliwa młoda kobieta, która pełni w obozie rolę tłumaczki, zakochali się w sobie i dokonali niemożliwego. Uciekli z Auschwitz, by choć przez chwilę cieszyć się swym uczuciem na wolności.

26.08.2020

zapowiedzi sierpień

Niszczycielska siła rodzinnych sekretów.

Lata 30. XX wieku. Mała Lily Blackwood różni się od rówieśników. Rodzice trzymają ją zamkniętą na strychu, z dala od świata. Jednak przychodzi niezapomniany moment, w którym dziewczynka wychodzi z domu po raz pierwszy w życiu. Pod osłoną nocy matka sprzedaje ją właścicielowi cyrku.

Ponad dwie dekady później dziewiętnastoletnia Julia Blackwood otrzymuje w spadku po rodzicach posiadłość ze stadniną koni. Dom zawsze był dla niej miejscem zakazów. Ma nadzieję jednak, że powrót tam pomoże jej uporać się z demonami przeszłości. Na strychu znajduje tajemnicze fotografie przedstawiające osobliwą dziewczynkę w cyrku. Pragnie odkryć jej historię.

Początkowo cyrk braci Barlow był dla Lily więzieniem. Dzięki dwóm słoniom dziewczynka odkrywa w sobie siłę i staje się największą atrakcją widowiska. Dopóki nie wydarza się tragedia…

Julia będzie musiała odkryć prawdę o losie Lily.

Zachęcam do przeczytania Dla jej dobra!