#86 Odrobina czarów – Michelle Harrison

W końcu kobiety z rodu Wspacznych mogą bezpiecznie podróżować poza granice Wronoskału. Powstał pomysł, by sprzedać Kieszeń Kłusownika, dlatego wszystkie dziewczęta dwoją się i troją, by przygotować Gospodę na oględziny chętnych kupców. Nie jest to jednak zadanie proste, ponieważ chata ma już swoje lata i nie jest to najatrakcyjniejsze miejsce na wyspie.

Pewnej nocy Charlie spotyka przemoczoną Błądkę, która ukrywa się pod osłoną nocy. Dziewczynka odłączyła się od matki, teraz musi liczyć sama na siebie. Próbuje ona bowiem pomóc ojcu, który siedzi w więzieniu. Rozlegają się dzwony, które zwiastują ucieczkę więźnia z pobliskiej Udręki. Czy to jej szukają strażnicy? Gdy do Kieszeni Kłusownika pukają dwaj mężczyźni przedstawiający się jako strażnicy, dochodzi do okropnej nieprawidłowości. Mylą oni Charlie z Błądką, porywając ją, dodatkowo zabierając Bunię. Czy dziewczynki zdołają uratować najmłodszą Wspaczną? Co wyniknie z nowej przygody?

(…)magia, podobnie jak opowieści, zawsze zostawia po sobie ślad. 

I co ważniejsze – jak potoczą się losy dziewczyn, gdy natrafią na piratów?

Kolejne przygody sióstr Wspacznych znów mnie zachwyciły! Mimo iż czytałam jeden tom po drugim, tutaj znajdziecie recenzję Szczypty magii, nie nudziłam się nawet przez sekundę! Fabuła bardzo się od siebie różni, a reakcje dziewcząt są jeszcze zabawniejsze! Nowe przygody sióstr są niepowtarzalne, ciekawe, magiczne i bardzo niebezpieczne!

Którą bohaterkę lubię najbardziej? Zdecydowanie jest to Betty Wspaczna. Ta dziewczyna jest niesamowicie odważna i ma wielkie, przepełnione dobrocią serce.

Zdecydowanie polecam Wam kolejny tom przygód sióstr Wspacznych! Nie zabraknie oczywiście magii, tajemniczego kamienia, wiedźmy, legend oraz piratów! Nieoczekiwane zwroty akcji sprawią, iż zapragniecie więcej! 

literackie
Odrobina czarów

Tytuł: Odrobina czarów

Tytuł oryg.: Sprinkle Of Sorcery

Autor: Michelle Harrison

Cykl: Szczypta magii (tom 2)

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Data wydania: 28-10-2020

Przekład: Łukasz Małecki

Moja ocena: 10/10