Zapowiedzi książkowe – listopad

Zapraszam na subiektywny przegląd nowości książkowych na listopad:

5.11.2020

Późno, noc. Wracasz do domu. Sama. Nagle słyszysz kroki. Ktoś za Tobą idzie, coraz szybciej. To musi być ten facet, który w barze nie chciał się odczepić. Nie masz czasu do namysłu – odwracasz się i odpychasz mężczyznę od siebie. Ten spada ze schodów, po których szliście. Leży na chodniku bez śladu życia.

Co teraz?

Dzwonisz pod numer alarmowy. Czekasz na policję. Stajesz przed sądem, który wymierzy Ci sprawiedliwość. I możesz mieć jedynie nadzieję, iż rodzina i przyjaciele się od Ciebie nie odwrócą. Wszystko co powiesz, może być użyte przeciwko Tobie…

A może…

Uciekniesz. Nie powiesz o tym nikomu. To przecież wypadek. Nie chciałaś tego zrobić. Spanikowałaś. Bałaś się. Nikt niczego nie widział. I nikt się nie dowie, jeżeli szybko znikniesz. Jak zachowasz tajemnicę. Jak zawsze.

CO WYBIERZESZ?

12.11.2020

Nadchodzą święta! Niegrzeczne święta! Byłaś niegrzeczna w tym roku? Zastanów się dobrze… Jedno jest pewne – zasłużyłaś na prezent! Tegoroczne święta będą różnić się od poprzednich. Tej zimy czeka na Ciebie niegrzeczna antologia dziesięciu świątecznych opowiadań polskich autorek i jednego autora. Nie czekaj na Świętego Mikołaja, zrób sobie prezent już dziś!

Niesamowita historia pilotek Kobiecych Sił Powietrznych, których odwaga podczas II wojny światowej zmieniła zwyczajne kobiety w bohaterki.

1941 rok. Audrey od zawsze chciała latać. Od dziecka błagała ojca, żeby nauczył ją tego na pobliskim lotnisku w Teksasie. Dlatego, kiedy rozpoczęła się wojna w Europie, od razu zapisała się na szkolenie pilotów wojskowych na Hawajach.

W jednym dniu Pearl traci tak wiele. Strata popycha ją do działania i wkrótce dołącza do korpusu kobiet pilotek.

Dziewczyny w przestworzach to opowieść o nieustraszonych kobietach, miłości i przyjaźni.

Obudź w sobie jednorożca! Jak oczyścić swoją energię? Mityczne jednorożce są ważnym elementem naszej kultury. Łączą w sobie niezłomność i odwagę z delikatnością oraz czystością.

W książce można znaleźć wiedzę ze wskazówkami dotyczącymi medytacji, rytuałów, ćwiczeń i zaklęć. Pozwolą Ci one zsynchronizować się z królestwem jednorożca i pokażą, jak wykorzystać energię, która wprowadzi do Twojego życia wibracje i tony brokatu!

12.11.2020

Kim bylibyśmy bez snów? Co możemy z nich samodzielnie odczytać?

Śpimy średnio jedną trzecią naszego życia. Uznajemy je za symboliczny obraz naszej podświadomości – są one doskonałym źródłem informacji o nas samych.

Autorka dzieli się swoją wiedzą o znaczeniu snów. Prowadzi przez meandry historii, którą kształtowały sny wielkich władców, pokazuje także, jak objawiają się w snach problemy zwykłych ludzi, zmartwienia czy nieprzepracowane emocje.

Wstrząsająca historia Polki, która stała się żywym towarem…

Dalsze losy Julii znanej z powieści „Byłam kochanką arabskich szejków”. Julię, którą najpierw rozkochał, a następnie sprzedał Tarek, uciekła z arabskiego burdelu. Ale czy wolność jest możliwa? Czy Julia zdoła uciec od seksualnego zniewolenia oraz brutalnej przemocy fizycznej i psychicznej, jakie były jej udziałem?

Przerażająca rzeczywistość, o której świat woli milczeć.

Eloise ma obsesję na punkcie Bożego Narodzenia. Zajmuje ją wszystko, co jest z nimi związane: układa playlistę, na której rządzi Michael Bublé, organizuje jasełka w szkole, przygotowuje prezenty. Jest tak wspaniale, że nawet uciążliwy sąsiad nie zepsuje tej atmosfery.

Zupełnie inaczej jest u jej siostry bliźniaczki Cary; przygotowuje się do awansu i jest zbyt zajęta pracą, by przyjechać do domu na święta. Faktycznie, głównie zamierza pracować, planuje jednak też dowiedzieć się, jakie sekrety skrywa jej chłopak.

Siostry kiedyś były ze sobą blisko, ale odkąd Cara wyprowadziła się do Londynu, wszystko się zmieniło. Eloise się nie poddaje, a Cara, otrzymując piękną kartkę świąteczną, nie może oprzeć się magii świąt Bożego Narodzenia.. Czy to zbyt wiele, prosić o idealne święta? Bez Ciebie to nie święta.

12.11.2020

Jak pocieszyć przyjaciółkę po stracie narzeczonego?

Londyn, 1941. Pośród spadających bomb, młoda ochotniczka straży pożarnej marzy o karierze korespondentki wojennej. Nieoczekiwanie zostaje zatrudniona w redakcji „Przyjaciółki Kobiety” jako maszynistka apodyktycznej Henrietty Bird, redaktorki rubryki z poradami. Pani Bird nie zajmuje się odpowiedziami na listy „nieprzyjemne”, a już na pewno nie te o miłości, smutku czy życiowych rozterkach. Jednak Emmy nie potrafi przestać myśleć o zrozpaczonych Czytelniczkach, którym wojna wywróciła życie do góry nogami, które zostały same lub zakochały się w nieodpowiednim mężczyźnie. Uznaje, że musi im pomóc. Potajemnie zaczyna odpisywać na owe listy, które miały wylądować w koszu – w końcu to nic złego. Droga Pani Bird…

25.11.2020

Czarostwo i parapsychika niczym dwie strony jednej monety uzupełniają się i wzmacniają. Każda czarownica posiada bowiem zdolności parapsychiczne, musi je jedynie rozwinąć.

Jak umocnić naturalne uzdolnienia i wznieść swoją praktykę magiczną oraz umiejętności mentalne na wyższy poziom? Wskazówek udzieli Wam Mat Auryn – znany czarownik, medium i autor wielu książek z zakresu wróżbiarstwa i doskonalenia technik magicznych. Zdobędziesz wiedzę, ale również rozbudzisz swoje zmysły parapsychiczne i tkwiący w Was magiczny potencjał.

W 2005 roku dwudziestopięcioletnia Amaia Salazar, inspektorka Policji Statutowej z Nawarry, uczestniczy w programie wymiany dla funkcjonariuszy policji w Europolu w Akademii FBI  w Stanach Zjednoczonych. Jeden z testów polega na zbadaniu prawdziwego przypadku seryjnego mordercy, „kompozytora”, który zawsze uderza podczas klęsk żywiołowych, atakując całe rodziny. Amaia staje się częścią zespołu badawczego, który zabierze ich do Nowego Orleanu w przeddzień najgorszego huraganu w historii.

Telefon od ciotki, informujący o umierającym ojcu Amaii, niespodziewanie przypomni jej o traumie, którą przeżyła w dzieciństwie.