#66 Zamiana – Beth O’Leary

Zamiana to druga książka autorstwa Beth O’Leary, jaką miałam przyjemność przeczytać. Pierwsza, Współlokatorzy, była lekką, zabawną i wciągającą powieścią. Tej samej dawki humoru spodziewałam się po Zamianie. Czy udało się to osiągnąć? Zapraszam na recenzję!

To opowieść o dwóch kobietach – wnuczce i babci, które potrzebowały nowych wrażeń w życiu. Leena, to młoda dziewczyna, która jest bardzo energiczna i ma mnóstwo świeżych pomysłów w głowie. To perfekcjonistka, która uwielbia wygrywać. Jednak ciężko jej żyć dalej po stracie ukochanej siostry.

Eileen zaś, jest jej babcią, która niegdyś zrezygnowała, dla męża, z życia w Londynie, a teraz jest bardzo samotna.

Wszystko się zmienia w momencie, gdy szefowa daje jej dwa miesiące urlopu, ponieważ Leena zawala w pracy niezwykle ważną prezentację, Co teraz począć? Na skutek impulsu, kobieta wpada na pomysł, aby zamienić się z babcią miejscami zamieszkania i środowiskiem życia.

„- Babciu… a może się zamienimy? – proponuję. – Ja zostałabym tutaj i zajęła się twoimi sprawami, a ty zamieszkałabyś u mnie w Londynie?”

W ten sposób Leena zamieszkuje na wsi, przejmuje obowiązki babci, jakimi są: organizacja festynu, pieczenie ciast oraz inne zajęcia typowe dla emerytów.

Eileen natomiast wpada w rytm szybkiego londyńskiego życia, umawia się na randki, zmienia swoją garderobę oraz angażuje się w życie lokalnej społeczności.

Szybko się okazuje, że czas zamiany wspaniale wpłynął na obie panie. Nowe możliwości, wyzwania oraz przyjaźnie, okazują się być najlepszym prezentem od losu.

Podsumowując, muszę przyznać, że książka mnie nie rozczarowała. Bawiłam się przy niej tak samo świetnie, jak przy Współlokatorach. Autorka bardzo dobrze kreuje bohaterów i dzięki temu chce się zostać z nimi jak najdłużej. Bardzo szybko się czyta, jest to lekka i przyjemna lektura. Jestem pewna, że kolejną książkę autorki również przeczytam i wiem, że się nie zawiodę!

„Leena, która kompletnie nawaliła podczas ważnej prezentacji, jest zmuszona do dwumiesięcznego urlopu(…)

Jej porzucona przez męża babcia, Eileen, postanawia znaleźć sobie towarzysza(…) Niestety, w najbliższej okolicy nie ma odpowiednich kandydatów.

Leena wpada na genialny pomysł: zamienią się na dwa miesiące. Babcia wprowadzi się do jej mieszkania w Londynie, a ona spędzi ten czas w wiejskim domu Eileen.”

Polecam!!

Recenzja: Zamiana - Beth O'

Tytuł: Zamiana

Tytuł oryg.: The Switch

Autor: Beth O’Leary

Seria: Mała czarna

Wydawnictwo: Albatros

Data wydania: 12-08-2020

Przekład: Łukasz Praski

Moja ocena: 10/10