#65 Walerian i Róża- Ewelina C. Lisowska || PRZEDPREMIEROWO

Przenieśmy się do XIX wieku. Tytułowa Róża Najman to wieśniaczka, która ciężko pracuje, by w przyszłości odziedziczyć rodzinną hodowlę koni wyścigowych. Jej ojciec jest bezwzględnym tyranem, który nie oszczędza córki. Gdy na jej drodze pojawia się hrabia Walerian Orłowski, jej życie ulega zmianie. Jednak mężczyzna nie widzi świata poza Angeliką, która pragnie zdobyć bogatego męża. Wybiera ona barona, który zapewni jej bogatą przyszłość. Do czego posunie się Walerian, by na nowo obudzić uczucie w sercu Angeliki?

Czy Walerian pokocha nieśmiałą Różę?

„Zachowując stosowną odległość, panując nad pragnieniami ciała, jeszcze przez chwilę oglądał to piękno, które, odkryte przez przypadek, stało się dla niego cudem. „Jak mogłem tego wcześniej nie zauważyć?” Gdy się poznali, jego świat przesłaniały mu żądze cielesne skierowane ku niedostępnej i dość chłodnej Angelice. Czym bardziej go od siebie odsuwała, tym bardziej chciał ją posiąść!”

Nie czytałam do tej pory romansu historycznego, jednak jest to gatunek, który przypadł mi do gustu. Bohaterowie są dobrze wykreowani, jednych się lubi, drugich się nienawidzi. Przyznam jednak, że Różę pokochałam od pierwszych stron – pracowita, skromna dziewczyna, która ma wielkie marzenia. Jednak Walerian jest dla mnie zbyt arogancki i nie szanuje ludzi w swoim otoczeniu.

Historia miłosna tych dwojga nie jest usłana różami. Na drodze do szczęścia los rzuca im kłody pod nogi. Pojawiają się wieczne machinacje i kłamstwa. Oprócz ciekawego romansu, w tle mamy konie, które są niezwykle dostojnymi i inteligentnymi zwierzętami.

Podsumowując, zachęcam Was do zapoznania się z tą historią miłosną, jest nietuzinkowa!

Premiera już 1 września 2020 roku!

Więcej informacji znajdziecie na stronie Autorki: www.ecl-pisarka.pl

Za udostępnienie pozycji dziękuję Autorce!

Recenzja: Walerian i Róża - Ewelina C. Lisowska

Tytuł: Walerian i Róża

Autor: Ewelina C. Lisowska

Wydawnictwo: Do czytania…

Data wydania: 01-09-2020

Moja ocena: 7,5/10