#163 Będziesz tego żałować – Alicja Sinicka || PRZEDPREMIEROWO

Iga niedawno rozstała się z partnerem, który nie przyjął tego najlepiej. Po brutalnym napadzie na jej najlepszą przyjaciółkę, Anię, kobieta nie czuje się bezpiecznie w swoim mieszkaniu na parterze. Czuje się obserwowana, a w jej życiu zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Ktoś ewidentnie próbuje ją nastraszyć.

Gdy po raz kolejny Iga trafia na ulotkę Osiedla Marzeń, umawia się na spotkanie. Kobieta dawno nie czuła się bezpiecznie, a w nowym osiedlu jest nowoczesny system ochrony oraz wysokie mury. Społeczność dobrze się ze sobą zna, co stanowi dodatkowy atut. Aby tam zamieszkać, musi zgodzić się na kilka zasad, te jednak wydają się być trochę oderwane od rzeczywistości. A to dopiero etap próbny! Czego się jednak nie robi, by osiągnąć spokój i harmonię?

Gdy Iga przyjmuje ofertę zamieszkania w Osiedlu Marzeń na stałe, przedstawione są jej nowe warunki. Są one bardzo specyficzne i wymagają pewnego poświęcenia. Do czego doprowadzi chęć ukrycia się przed światem?

„Osiedle Marzeń uzależnia. Nigdzie nie czuję się tak bezpiecznie jak tutaj.”

Będziesz tego żałować to mroczny thriller, który już od pierwszych stron powoli wprowadza Czytelnika w klimat domestic-noir. Akcja jes klaustrofobiczna, rozwija się powoli, choć jest to zdecydowanym atutem powieści. Autorka w odpowiednim tempie wprowadza Nas w świat Igi, jej obaw i lęków.

Książki Sinickiej mają to do siebie, że nie brakuje w nich dreszczyku napięcia. Strach głównej bohaterki jest tak ogromny i realistyczny, że poczułam go na własnym ciele. Historia w żaden sposób nie jest przewidywalna, z niecierpliwością czekałam na akcję finałową, która okazała się… wow, naprawdę zaskakująca!

Narratorką jest główna bohaterka i to jej oczami widzimy otaczający świat. Bardzo spodobał mi się pomysł na pilnie strzeżone Osiedle Marzeń, a ludzie są zachęcani wizją bezpieczeństwa. Nie trzeba tak naprawdę opuszczać jego murów, ponieważ nawet zakupy można zrobić online. Wszystko jest dokumentowane i skrzętnie sprawdzane. Jak się jednak okazuje, nie wszystko jest czarno-białe.

Co również jest ciekawe i zwróciło moją uwagę, to fakt, że o ile Obserwatorka, Stażystka i Służąca mają bardzo podobny styl, to najnowsza powieść Będziesz tego żałować znacznie od nich odbiega. Bardzo mnie to cieszy, ponieważ poprzednie powieści stały się przez to dość przewidywalne.

Zdecydowanie polecam! Podsumowując, fani Alicji Sinickiej będą usatysfakcjonowani, a jeżeli ktoś jeszcze nie zna twórczości Autorki, odkryje zupełnie inny świat!

kobiece

Tytuł: Będziesz tego żałować

Autor: Alicja Sinicka

Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece

Cykl: Uwikłane (tom 1)

Data wydania: 19-05-2021

Moja ocena: 7,5/10

 

 

 

podpis2