#162 To, czego pragniesz – Katherine Center

Samantha, pragnąc diametralnej zmiany w życiu, przeprowadza się na wyspę Galveston. Tam szybko odnajduje przyjaciół oraz pracę w Szkole Podstawowej Kampnera jako bibliotekarka. To wszystko dzięki Maksowi oraz Babette, w których domu mieszka. Dotychczasowe życie przerywa niespodziewana śmierć Maksa, który był również dyrektorem podstawówki, w której pracuje Sam. Oczywistym zastępstwem jest Babette, choć na to miejsce zostaje powołany niejaki Duncan – mężczyzna, przez którego lata temu Samantha zrezygnowała z poprzedniego życia, wyprowadzając się na drugi koniec świata. Kobieta jest rozdarta, czując zarówno strach i ekscytację. Kiedyś żywiła uczucia do Duncana, jednocześnie wie, że to mężczyzna na poziomie i szkole wyjdzie na dobre jego obecność. Jednak Duncan nie jest już tym samym sympatycznym facetem, co kiedyś. Teraz to kawał dupka, który wszystkim próbuje uprzykrzyć życie.

„Bo jak coś takiego się dzieje i spotykasz osobę, która sprawia, że jakaś część ciebie wskakuje na swoje miejsce, jako ostatni element układanki, którego braku nawet wcześniej nie odczuwasz… To w głowie nie pojawiają się jakieś konkretne słowa czy myśli, tylko po prostu wiesz, że to jest moja druga połowa.”

To, czego pragniesz to lekka powieść obyczajowa, która opowiada o życiu, miłości, tajemnicach i relacjach damsko-męskich. To moje drugie spotkanie z Autorką, jej poprzednia książka bardzo mi się podobała i z tą było podobnie.

Ta dwójka bohaterów jest bardzo zagubiona i próbują znaleźć swoje miejsce w życiu. Obydwoje mają swoje tajemnice, których strzegą, ponieważ ich wyjawienie grozi odtrąceniem przez ludzi. Powodem może być wstyd czy strach, że stracimy osobę, na której nam zależy. Dlatego łatwiej jest zostawić sekrety głęboko w sobie niż się nimi dzielić. Na takiej zasadzie działają nasi bohaterowie, którzy boją się reakcji drugiego człowieka. Ich sposobem, jednym który znają, jest ucieczka i rozpoczęcie życia od nowa. Jednak ile można uciekać? Gdzieś trzeba znaleźć swój dom, swoje bezpieczne miejsce.

Poznajemy perspektywę Sam, czyli głównej bohaterki. Rozdziały są rozbudowane i naszpikowane emocjami. Znajdziemy tutaj wątki choroby neurologicznej, z którą zmaga się Samantha oraz trauma, po której nie może się pozbierać Duncan.

Jak przystało na książki Center, podczas czytania uśmiech nie schodzi z twarzy, pozwala naładować baterie i z optymizmem patrzeć w przyszłość. Skłania do przemyśleń, do działania. Opowieść o poszukiwaniu radości w obliczu tragedii. Zdecydowanie polecam!

muza
Recenzja: To, czego pragniesz - Katherine Center

Tytuł: To, czego pragniesz

Tytuł oryg.: What You Wish For

Autor: Katherine Center

Wydawnictwo: Muza

Data wydania: 21-04-2021

Przekład: Filip Sporczyk

Moja ocena: 8/10

 

 

 

podpis2