#80 Służąca – Alicja Sinicka

Julia to młoda dziewczyna, uwielbiająca porządek. Jej marzeniem jest założenie własnej firmy sprzątającej, póki co jednak pracuje na czarno, sprzątając u innych. Gdy jeden z jej klientów sprzedaje dom, poleca ją sąsiadom, państwu Borewskim. Z pozoru to normalne małżeństwo – ona jest panią domu, on zaś prawnikiem. Gdy dostaje propozycję zamieszkania ze swoimi pracodawcami, kategorycznie odmawia. Niestety Julia jeszcze nie wie, że została służącą samego diabła…

„Nieświadomie zapukałam do bram piekła, otworzył mi sam diabeł, z uśmiechem na twarzy wpuścił mnie do środka i teraz nie chce wypuścić.”

Pewnego dnia pan domu, Mikołaj Borewski, zaczyna szantażować Julię. Teraz dziewczyna musi wejść w to życie na jego zasadach. Zostaje ona zmuszona do wykonywania swoich obowiązków ponad miarę. Bardzo szybko się okazuje, iż rodzina Borewskich do normalnych nie należy, a za zamkniętymi drzwiami ich domu króluje średniowiecze…

„Czytał książki o średniowieczu, o podbojach Piastów, Jagiellonów, interesowała go historia Polski, zresztą do dziś wie o niej bardzo wiele.”

Komu Julia może zaufać?

Thrillery Alicji Sinickiej biorę w ciemno, nie zawiodłam się i tym razem. Uważam, iż jest to najlepsza powieść pisarki! Mroczny i przerażający. Trzyma w napięciu, szokuje i wbija w fotel. Uwielbiam, kiedy autor podsuwa mylne tropy, stopniując napięcie, a prawda wychodzi w najmniej oczekiwanym momencie.

Alicja świetnie wykreowała bohaterów, nadając im bardzo realistyczne cechy. Strach Julii dosłownie wylatuje z kartek powieści i przesiąka Czytelnika. Oczyma wyobraźni widziałam zagrożenia, które czyhają na dziewczynę. Autorka świetnie opisała jej dylematy i lęki, pokazując że ludzki umysł nie ma przed Nią tajemnic!

Myślę, że miłośnicy thrillerów psychologicznych nie będą się nudzić przy tej pozycji!

Serdecznie polecam!   

kobiece
Recenzja: Służąca - Alicja Sinicka

Tytuł: Służąca

Autor: Alicja Sinicka

Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece

Data wydania: 14-10-2020

Moja ocena: 10/10