#99 Kształt serca – Dolores Redondo

Amaia Salazar, pani podinspektor, uczestniczy w szkoleniu w siedzibie FBI, gdzie wykładowcą jest znany i szanowany agent Dupree. Przez zadanie, przydzielone na wykładzie, młoda policjantka przebija się swoimi pomysłami i dzięki temu dołącza do zespołu jako agent tymczasowy. Kobieta ma pomóc w schwytaniu bardzo niebezpiecznego, seryjnego mordercy, tak zwanego Kompozytora.

Zabójca działa w bardzo specyficzny i charakterystyczny dla siebie sposób. Jest okrutny w swoich poczynaniach, poluje na całe rodziny. Jego morderstwa kamufluje szalejący huragan. Amaia jest bardzo inteligentna, dlatego idealnie nadaje się do pełnionej przez siebie funkcji podinspektora, szybko łączy ze sobą fakty, ukazując kolejne poszlaki, których nie widzą inni.

„Amaia była psem tropiącym, jedną z niewielu istot obdarzonych naturalnym talentem do wyczuwania zła.”

Czy Salazar jest w stanie rozwiązać zagadkę?

Kształt serca ukrywa w sobie niesamowicie ciekawą, świetnie wykreowaną intrygę, która wciąga od pierwszych stron. Głównym wątkiem są zbrodnie, które popełnia seryjny morderca. Bohaterowie łącząc fakty, próbują, pomimo niszczycielskiego huraganu, dopaść nieznanego sprawcę.

Nadrzędną rolę w całym śledztwie pełni główna bohaterka, Amaia, która jest bardzo błyskotliwa i Dupree od początku widzi w niej potencjał. Bohaterowie są bardzo dobrze wykreowani, ponieważ Autorka mocno skupiła się na psychice, ukazując nam wewnętrzne demony każdego z postaci. Muszę przyznać, że polubiłam każdego z nich, co raczej mi się nie zdarza. Każdy bohater jest intrygujący, ma w sobie jakąś tajemnicę, którą Czytelnik koniecznie chce odkryć, poznając go bliżej.

W książce obecne są również elementy wierzeń mieszkańców zarówno Nowego Orleanu, jak i Hiszpanii, co było bardzo ciekawym zabiegiem i wprowadziło nutkę nieznanego.   

Podsumowując, naprawdę warto poświęcić tej pozycji trochę czasu. Dajcie się porwać bohaterom w wir poszukiwania sprawcy, ponieważ to nie lada zagadka!

kobiece

Tytuł: Kształt serca

Tytuł oryg.: La cara norte del corazón

Autor: Dolores Redondo

Cykl: Dolina Baztán (tom 0.5)

Wydawnictwo: Mova

Data wydania: 25-11-2020

Przekład: Iwona Michałowska-Gabrych

Moja ocena: 10/10

 

 

 

podpis2