#84 Co powiesz na spotkanie? – Rachel Winters

Evie jest asystentką agenta i marzy o awansie. Kiedy Ezzra, wybitny scenarzysta, ma blokadę twórczą i nie może się zabrać za pisanie scenariusza komedii romantycznej, Evie postanawia mu pomóc. Jak? Czeka ją nie lada wyzwanie, ponieważ musi dowieść, iż w życiu również można przeżyć miłość rodem z komedii romantycznej.

 

„- Więc wszystko jasne. Zamieszasz zakochać się w ciągu następnych trzech miesięcy, odtwarzając sceny poznania się bohaterów komedii romantycznych?”

Innymi słowy, kobieta chce dostarczyć młodemu scenarzyście inspiracji, pisząc raporty z każdego spotkania z potencjalnym kandydatem. I tutaj pojawia się problem! Jak można poznać tego jedynego? No na przykład wsadzając w książki wizytówki z numerem telefonu lub oblewając sokiem nieznajomego. Evie nie cofnie się przed niczym, nawet gdy grozi jej stanie się pośmiewiskiem na skalę światową.

„(…) wystarczyło po prostu znaleźć sposób, żeby zainspirować faceta do pisania. Najpierw należało doprowadzić do tego, aby przyznał, że myli się co do komedii romantycznych. Skoro miał taki pogardliwy stosunek do scen poznania się bohaterów, musiałam mu udowodnić, że naprawdę można poznać swoją miłość tak, jak Harry poznał Sally.”

Czy to możliwe, by znalazła miłość swojego życia?

Co powiesz na spotkanie? to kolejna powieść z serii Mała Czarna wydawnictwa Albatros. Pokochałam postać Evie, która jest bardzo pozytywna i szalona, z uporem dąży do postawionego sobie celu. Jest bardzo śmiała i odważna, z radością wplątuje się w kolejne zabawne przygody, by poznać tego jedynego. No bo kto odważyłby się od tak polać sokiem nieznanego nam mężczyznę? Słuchajcie, ja na pewno nie!

Powieść Winters zapewni Wam godziny dobrej zabawy w miłej atmosferze, jednak uważam, iż jest to najsłabsza powieść z serii Mała Czarna. Nie zauroczyła mnie tak, jak poprzednie książki, które dosłownie skradły moje serce. Fabuła jest dość przewidywalna i schematyczna, choć plusem jest dla mnie sam pomysł poszukiwania miłości z komedii romantycznej.

Recenzja: Co powiesz na spotkanie? - Rachel Winters

Tytuł: Co powiesz na spotkanie?

Tytuł oryg.: Would Like to Meet

Autor: Rachel Winters

Seria: Mała czarna

Wydawnictwo: Albatros

Data wydania: 14-10-2020

Przekład: Magdalena Słysz

Moja ocena: 7/10