#83 Enola Holmes. Sprawa złowieszczych bukietów – Nancy Springer

To już trzeci tom o przygodach nastoletniej Enoli, która wikła się w kryminalne zagadki w XIX wiecznym Londynie, przy okazji walcząc o równość i sprawiedliwość dla kobiet.

 

Enola żyje samodzielnie w wielkim mieście, ukrywając się przed starszymi braćmi, Sherlockiem oraz Mycroftem. Jak i w poprzedniej części, o czym można przeczytać TUTAJ, teraz również Enola zmienia swój wizerunek, tym razem przeistaczając się w… piękną kobietę!

Głównym wątkiem w powieści jest zaginięcie serdecznego przyjaciela Sherlocka i szanowanego człowieka – doktora Watsona. Holmesowie, Enola oraz Sherlock, prowadząc osobne śledztwa, będą próbowali ustalić, co stało się z Watsonem oraz kto próbował mu zaszkodzić.

Wejdźcie jeszcze raz do świata tej niesamowitej dziewczyny i dajcie się porwać jej kolejnej przygodzie! Będą zwroty akcji, szyfrowane wiadomości, trochę śmiechu, trochę grozy… Nowi bohaterowie, którzy wprowadzą trochę zamętu! Myślę, iż nie będziecie zawiedzeni nową sprawą, nad którą pracuje, ponieważ emocji nie brakuje! Ja totalnie się do niej przekonałam i czekam na kolejne śledztwa!

Podsumowując… gorąco polecam!

Poradnia K
Recenzja: Enola Holmes. Sprawa złowieszczych bukietów - Nancy Springer

Tytuł: Enola Holmes. Sprawa złowieszczych bukietów

Tytuł oryg.: The Case of the Bizarre Bouquets

Autor: Nancy Springer

Cykl: Enola Holmes (tom 3)

Wydawnictwo: Poradnia K.

Data wydania: 27-11-2020

Przekład: Elżbieta Gałązka-Salamon

Moja ocena: 9/10