#77 Obsesja – Adrian Bednarek

Po tragicznej śmierci ukochanej dziewczyny, Luizy, Oskar na siedem lat trafia do kliniki psychiatrycznej. Po tym, jak Blajer opuszcza jego mury, postanawia zacząć żyć normalnie. Kupuje dom na odludziu, pisze książki, które stają się bestsellerami. Nieświadomie jednak Oskar podpisał dokument, który zmusza go do cyklicznych sesji terapeutycznych u doktor Marty Makuch, która wykorzystuje jego przypadek jako przepustkę do zawodowej kariery. Oskar jednak ciągle nie może podnieść się po śmierci Luizy. Wciąż próbuje zapełnić pustkę w sercu po straconej miłości. Jej nieobecność budzi w bohaterze iście mordercze żądze. Wśród nieznajomych kobiet próbuje wypatrzeć miłość swojego życia.

Do czego posunie się Oskar, by odzyskać ukochaną?

Kiedy jest miłość, a kiedy już obsesja?

„Na zewnątrz prowadziłem normalne, codzienne życie, a po przekroczeniu magicznych drzwi wszystko się zmieniało. Wchodziłem w swój intymny świat. W którym istniała tylko Luiza.”

Obsesja to istny majstersztyk! Adrian Bednarek wykonał wspaniałą robotę, kreując postać Oskara Blajera. Na pierwszy rzut oka to zrównoważony, odnoszący sukcesy pisarz, który wiele w życiu przeszedł, jednak trzyma się w ryzach. W momencie gdy mężczyzna opuszcza maskę, pokazuje swoją prawdziwą twarz. To człowiek, cierpiący na schizofrenię, jest on więc niestabilny emocjonalnie oraz porywczy. Przez narrację pierwszoosobową możemy poznać Oskara bliżej. Jego mózg to bardzo niebezpieczne miejsce. Gdy mężczyzna zatapia się w fantazjach związanych z Luizą, staje się niebezpieczny i nic go nie powstrzyma. Sama akcja jest wartka i nieprzewidywalna – w życiu nie odgadłabym takiego zakończenia!

W przygotowaniu jest już kolejna część, „Fascynacja”, po którą sięgnę na pewno!

Szczerze polecam!

novae res

Tytuł: Obsesja

Autor: Adrian Bednarek

Cykl: Cykl o Oskarze Blajerze (tom 2)

Wydawnictwo: Novae Res

Data wydania: 02-09-2020

Moja ocena: 9,5/10