#78 Jestem Adam – Anna Wierzbicka || PRZEDPREMIEROWO

Wierzycie w przeznaczenie i prawdziwą miłość? Ja wierzę, że dwie połówki jabłka w końcu znajdą drogę do swoich serc.

 

Adam to człowiek po przejściach. Poświęcił się dla brata, chroniąc go przed odpowiedzialnością czynu jakiego się dopuścił. Mężczyzna, niewinny, spędził 15 lat w areszcie, gdzie był bity i poniżany. Stracił wiarę w Boga, w swoją niewinność oraz zaufanie bliskich.

Adam wygrywa wycieczkę do Egiptu, gdzie wylatuje na dwa tygodnie. Już na lotnisku poznaje Nadię, która towarzyszy mu przez cały pobyt za granicą. Szybko zbliżają się do siebie, powoli odrywając wzajemne tajemnice. Ta wycieczka to jednak nie tylko zwiedzanie pięknych zabytków, lecz jest to podróż w głąb samego siebie. Adam odradza się na nowo – przyjmuje na nowo Boga do swojego serca.

Jest to opowieść o prawdziwej i szczerej miłości na dobre i złe. Gdzie ludzie, pomimo nieciekawej przeszłości, nadal chcą być ze sobą blisko. Ta miłość zrodziła się z przyjaźni, zatem ma potężne fundamenty. Przeznaczenie zapukało do serca naszego bohatera, choć trochę wynagradzając mu okropny czas za kratami, gdzie spędził całą młodość.

„I że to On powoduje śmiech i płacz… I że to On stworzył parę – mężczyznę i kobietę…”

Książka pisana jest z perspektywy Adama, który pozwala nam zagłębić się w swój umysł i duszę. Wiemy, jak mocno przeżywa niesprawiedliwość losu i jakim jest wrażliwym człowiekiem.

Jestem Adam to druga książka Anny Wierzbickiej. Podsumowując, czyta się ją lekko i przyjemnie, polecam!

Za udostępnienie pozycji dziękuję Autorce.

Recenzja: Jestem Adam - Anna Wierzbicka

Tytuł: Jestem Adam

Autor: Anna Wierzbicka

Wydawnictwo: Self Publishing

Data wydania: październik 2020

Moja ocena: 9/10