#51 To tylko przyjaciel – Abby Jimenez

Kristen Petersen to kobieta, która wie czego chce i nie owija w bawełnę. Obecnie jest dla siebie szefem, bowiem prowadzi sklep internetowy z gadżetami dla małych piesków, którego sama posiada. Jest przyjacielska i ciepła, chociaż lubi stawiać na swoim i ma zasady, których się trzyma. Jednym słowem kobieta mocno stąpa po ziemi. Od lat przyjaźni się ze Sloan, której ślub ma odbyć się za parę tygodni. Kristen związana jest z Tylerem, który służy w wojsku i niebawem wraca z zagranicznego kontraktu. Para ma zamieszkać razem.

Pewnego dnia Kristen ma stłuczkę z… Joshem. Jak się okazuje, mężczyzna jest drużbą na ślubie jej najlepszej przyjaciółki. Pomimo nieprzyjemnego pierwszego spotkania, pomiędzy bohaterami od początku iskrzy. Przygotowania do ślubu jeszcze bardziej zbliżają ich do siebie, jednak Kristen uznaje, iż nie powinna pozwolić Joshowi na jakiekolwiek uczucie kierowane do niej. Wie, że nie spełnia oczekiwań chłopaka. Mogą być jedynie przyjaciółmi, chociaż kobieta wie, że świetnie się dogadują i mogliby stworzyć naprawdę udany związek. Kristen jednak skrywa sekret, którego za wszelką cenę nie może poznać Josh, ponieważ nie chce go unieszczęśliwiać. Kobieta próbuje go chronić i dlatego trzyma mężczyznę na dystans. Co z tego wyniknie?

„Nie da się ukryć, że pod wieloma względami doskonale do siebie pasujemy.

Jednak dzieli nas również przeszkoda nie do pokonania.”

Musicie dowiedzieć się sami!

To tylko przyjaciel na pewno stanie się hitem tego lata! Niesamowicie wzruszająca, chwytająca za serce i wlewająca w nie mnóstwo nadziei! To subtelna, świetnie napisana komedia romantyczna, która zostaje w pamięci na długo. Świetnie się przy niej bawiłam i całkowicie się zatraciłam, utożsamiając się z emocjami bohaterów.

To powieść o miłości, pragnieniu, czułości i perypetiach bohaterów, które rozbawiają do łez. To tylko przyjaciel to bardzo emocjonująca powieść, która ma drugie dno. Słodko-gorzka opowieść, której niczego nie brakuje.

Bohaterowie niesamowicie się uzupełniają. Ich relacja opiera się na wspólnych zainteresowaniach, zrozumieniu i humorze. Dobrze czują się w swoim towarzystwie.

„Nikt nie mógł się równać z Kristen, która była piękną, dowcipną i inteligentną dziewczyną. Śmiałem się z jej żartów i psikusów, uwielbiałem z nią rozmawiać i zawsze byłem ciekaw, co myśli na jakiś temat. W ciągu kilku ostatnich tygodni została moją najlepszą przyjaciółką.”

Jednak Autorka bardzo mocno zwraca uwagę na ważny temat – bezpłodność. Na podstawie głównej bohaterki możemy zobaczyć, jakie to traumatyczne przeżycie i jakie niesie ze sobą konsekwencje w ocenie samej siebie.  

To tylko przyjaciel to nie tylko romantyczna opowieść przesycona humorem w dobrym guście, lecz opowiada o akceptacji siebie mimo choroby, która ma bardzo duży wpływ na przyszłość. O daniu sobie szansy na szczęście i prawdziwą miłość. To historia, która wzrusza i bawi, dodatkowo wywołuje refleksje i zostaje na długo.

Polecam!!

Recenzja: To tylko przyjaciel - Abby Jimenez

Tytuł: To tylko przyjaciel

Tytuł oryg.: The Friend Zone

Autor: Abby Jimenez

Wydawnictwo: Muza

Data wydania: 15-07-2020

Przekład: Paweł Wolak

Moja ocena: 10/10