#48 Mój chłopak i jego narzeczona – Inka Jabłońska

ANIELA I DANIEL PRAGNĄ ZAPROSIĆ CIĘ NA SWÓJ ŚLUB!

Malwina niespodziewanie dostaje zaproszenie na ślub swojego byłego chłopaka. Z Danielem znają się od podstawówki, jednak ich drogi życiowe się rozeszły, bowiem Malwina postawiła na karierę, a teraz jest panią doktor archeolog. Na ślub postanawia wybrać się z Jackiem, którego zna od studiów, a teraz mężczyzna jest jej kochankiem. Jednak na miejscu okazuje się, że Daniel wcale nie ma najmniejszej ochoty na ślub, a widząc Malwinę, dawne uczucia odradzają się w jego sercu. Dodatkowo jego wybranka, Aniela, ma obsesję na punkcie Malwiny. Powrót w rodzinne strony nie jest dla głównej bohaterki łatwy, gdyż oznacza on spotkanie z byłymi znajomymi z liceum, w którym nie była zbyt lubiana. Jest jeszcze Jacek, który jest zakochany w Malwinie, jednak ona nie potrafi się na nic zdecydować, więc obydwoje tkwią w przyjaźni. Wszystko dzieje się w przeciągu paru dni i niesie ze sobą wiele śmiesznych, ale i momentami przerażających chwil.

„Jesteś wyjątkowa i dla mnie zawsze byłaś.”

Czy ostatecznie dojdzie do ślubu?
Jakie decyzje podejmie Malwina?

Mój chłopak i jego narzeczona to powieść pełna zwrotów akcji, które świetnie się zgrywają. Jest to historia przemyślana, ale nie oczywista. Na każdej stronie aż kipi od emocji bohaterów.

Początkowo bardzo irytowała mnie postać Malwiny. Kobieta czterdziestoletnia, która osiągnęła swój największy cel – bycie archeologiem, jednak ciągle nie wie czego chce. I woli być sama, ponieważ tak postanowiła dawno temu, zamiast posłuchać głosu serca i dać się porwać emocjom. Powinna w końcu przestać ciągle wodzić za nos dwóch facetów, którzy przez jej niezdecydowanie nie mogą ruszyć naprzód. Jednak jej historia jest dość trudna i zagmatwana, domyślam się, że jej serce i rozum są w ciągłym konflikcie. I do końca nie wie, że przy Danielu zostały tylko wspomnienia wspólnych chwil, a uczucie wyblakło.

To opowieść także o prawdziwej miłości. Nie zdarza się ona tylko raz w życiu. Każda miłość jest tą pierwszą. Warto zostawić przeszłość za sobą i dostrzec to, co mamy przed nosem. Ponieważ każde uczucie jest inne, tak jak i różni są ludzie, którzy to uczucie tworzą. Warto dać sobie szansę i ruszyć do przodu. Być szczęśliwym.

Mój chłopak i jego narzeczona to powieść lekka, przyjemna i zabawna. Jednak nie dajcie się zwieść – jest bardzo życiowa, znajdziecie więc także gorzkie momenty. Dobra zabawa gwarantowana, polecam! Powieść idealna na letnie wieczory!

„Kocham cię teraz, kochałem wtedy i jeszcze wcześniej, i w ogóle odkąd…”

Recenzja: Mój chłopak i jego narzeczona - Inka Jabłońska

Tytuł: Mój chłopak i jego narzeczona

Autor: Inka Jabłońska

Wydawnictwo: MANDO

Data wydania: 01-07-2020

Moja ocena: 8,5/10