#44 Podróż nieślubna – Christina Lauren

Olive, główna bohaterka, jest bardzo zaaferowana pomocą w przygotowaniach do ślubu siostry bliźniaczki. Kobiety są totalnym przeciwieństwem – choć z wyglądu są niemalże identyczne, z charakteru bardzo się od siebie różnią. Olive ma olbrzymiego pecha od urodzenia. Choć tym razem los się do niej uśmiechnął – alergia uchroniła ją od zjedzenia owoców morza, a wszyscy pozostali goście weselni nabawili się choroby żołądka. Ryby nie zjadł również Ethan, brat pana młodego, ponieważ bardzo boi się bakterii i w związku z tym unika bufetów jak ognia.

„O ile Ami to czterolistna koniczynka, o tyle ja zawsze miałam pecha(…) Wpiszcie w Google Olive Torres, Minnesota, a znajdziecie dziesiątki artykułów i komentarzy pod nimi, dotyczących sytuacji, gdzie wdrapałam się do automatu z pluszakami i utknęłam za szybą w środku. Miałam sześć lat i kiedy maskotka, którą udało mi się wyłowić, nie spadła prosto do podajnika, postanowiłam sama ją sobie wziąć.”

Tak więc państwo młodzi leżeli w hotelu wyczerpani po rewolucjach żołądkowych – nie byli więc w stanie wykorzystać swojej podróży poślubnej. Ofertę wycieczki przyjęli Olive i Ethan. Była to wygrana wycieczka, zatem nie można było jej przełożyć na inny termin. Bohaterowie niezbyt za sobą przepadają, podchodzą więc do siebie z dystansem i odrobiną dawki wrogości. Teraz jednak los stawia ich w innej sytuacji – przebywają ze sobą większość czasu, mogąc lepiej się poznać. Może zawiąże się między nimi nić porozumienia?

Sami przekonajcie się jak dalej potoczy się ta historia!

Podróż nieślubna to świetna komedia romantyczna! Bardzo dobrze się przy niej bawiłam, a przy okazji to dobra pozycja na lato – z przyjemnością wybrałam się na Hawaje, na wyspę Maui.

Jest to moja pierwsza przygoda z autorką, a właściwie z autorkami – to duet pisarski. W książce znajdziemy zarówno dawkę dobrego humoru, jak i motyw romantyczny. Powieść jest pełna pozytywnej, dobrej energii, której potrzebowałam, by naładować akumulatorki!

Serdecznie Wam polecam tę pozycję! Przyjmijcie dawkę słońca z Hawajów!

Recenzja: Podróż nieślubna - Christina Lauren
Recenzja: Podróż nieślubna - Christina Lauren

Tytuł: Podróż nieślubna

Tytuł oryg.: The Unhoneymooners

Autor: Christina Lauren

Wydawnictwo: Poradnia K

Data wydania: 17-06-2020

Przekład: Nina Dzierżawska

Moja ocena: 9/10