#38 Rower pani klaun – Izabela Malinowska

Słyszeliście o Pani Klaun z Pasłęka? W tym roku, w dobie koronawirusa, Panią Klaun zainteresowały się media, Polsat, TVN24 czy Facebook. Może dlatego, że ten czas jest szczególnie ciężki dla nas wszystkich. Ludzie muszą zmienić nawyki, nosić maseczki czy uczyć się online. Na początku pandemii w sklepie mogło być jedynie pięć osób, a salony fryzjerskie były zamknięte. Powoli jednak wszystko wraca do normy. W tym czasie Pani Izabela Malinowska, bo to ona jest główną bohaterką, postanowiła zrobić coś dobrego dla dzieci, które nie mogły swobodnie bawić się na dworze. Otóż wzięła rower, zaczęła jeździć po okolicy i zabawiać dzieciaki, stojąc pod balkonami ich mieszkań, by wywołać chociaż na chwilę uśmiech na ich twarzach. Codziennie więc jeździła pod bloki, śpiewała piosenki i rozdawała słodkości, ale niestety stary rower po wielu latach się wysłużył i przestał współpracować.

Ale od początku… Bohaterka, Izabela Malinowska, pochodzi z Pasłęka. Jej matka, Janina była szwaczką, która szyła małej Izie piękne kreacje. Kobiety były bardzo ze sobą zżyte, niestety gdy Malinowska miała 21 lat, dowiedziała się o śmierci matki. Kobieta podczas sprzeczki z mężem została pchnięta i doznała silnego uderzenia w głowę, gdy upadła na podłogę. Ojciec kobiety jest awanturnikiem i często nadużywa alkoholu. Izabela ma dwóch braci, Krzysztofa i Wiesława oraz siostrę, Julitę, którą po śmierci matki przygarnęła pod swój dach.

Izabela czerpie niebywale wielką radość z  pomagania dzieciom i osobom starszym. Sześć lat temu kobieta wpadła na szalony pomysł, by… przebrać się za Mikołaja i rozdawać prezenty dzieciom w Pasłęku, zaglądała także do Domu Dziecka.  Początki są ciężkie, jednak z roku na rok akcje przez nią organizowane były coraz lepsze, bogatsze. Izabela w roku 2018 dostała nagrodę jako Wolontariuszka Roku 2018.

Od pięciu lat Izabela jest Panią Klaun. W odpowiednim stroju, z rekwizytami jeździ do Domów Dziecka.

Później jednak przyszedł rok 2020 ciężki dla nas wszystkich. I właśnie w tym czasie Izabela Malinowska z Pułtuska zacieśniła swą znajomość z Izabelą Malinowską z Pasłęka. Podstała zrzutka pieniędzy na nowy rower dla Pani Klaun, aby dojechała do wszystkich dzieci, które jej wyczekują.

 

Rower pani klaun to historia o kobiecie, która jest bardzo pozytywnie nastawiona do życia. Izabela co rusz ma nowe pomysły, które wciela w życie. Wszystkie akcje prowadzi charytatywnie, Malinowska bardzo ceni sobie uśmiech najmłodszych. To kobieta godna naśladowania, pozytywnie zakręcona, dla której radość drugiego człowieka jest najlepszą zapłatą za jej trud.

Bardzo podoba mi się inicjatywa Pani Izabeli Malinowskiej z Pasłęka i życzę, aby marzenie o otwarciu fundacji się spełniło!

Parę słów o Autorce książki

Izabela Malinowska z Pułtuska skończyła studia na kierunku zarządzanie w Warszawie, a następnie studia podyplomowe z Przygotowania Pedagogicznego w  Filii Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Pułtusku. Obecnie pracuje na tejże uczelni jako lektor języka angielskiego, ale dojeżdża również do miast odległych o 15 czy 20 km. Zna kilka języków. Niedługo powstanie nowa książka, biografia bardzo znanej i wpływowej osoby – Grzegorza Skalmowskiego, który od 17 lat prowadzi swoją fermę ślimaków, a znajduje się ona niedaleko Pasłęka. Pan Skalmowski produkuje kremy ze śluzem ślimaka, które cieszą się niemałym powodzeniem. Jest on twórcą Snails Garden, a więcej informacji można znaleźć tutaj. Pani Izabela z Pułtuska jest również w trakcie pisania fabularyzowanej opowieści na faktach, z historią i atrakcjami Pułtuska w tle.

Autorka, Izabela Malinowska, pomaga osobom w zakresie przemocy domowej. Pani Izabela założyła Fundację, która niedługo będzie działać i nieść pomoc na większą skalę. W Pułtusku już istnieje jedna Fundacja na rzecz ludzi biednych i pokrzywdzonych – prezesem i założycielem jest Katarzyna Maryniak. Obie Panie z Pułtuska szerzą pomoc osobom, którzy znajdują się w ciężkiej sytuacji życiowej. Prowadzą organizacje non profit, czyli ma ona na uwadze przede wszystkim ludzkie dobro, a nie płynące z tego zyski. 

Warto wesprzeć obie Fundacje!

Autorce życzę wszelkiej pomyślności i gratuluję wielkiego serca, które otwarte jest na biednych i pokrzywdzonych przez ludzi los!

Za udostępnienie pozycji dziękuję Autorce!

Recenzja: Rower pani klaun - Izabela Malinowska
Recenzja: Rower pani klaun - Izabela Malinowska

Tytuł: Rower pani klaun

Autor: Izabela Malinowska

Rok wydania: 2020

Moja ocena: 5/5