#277 Odkąd cię poznałam – Klaudia Bianek

Kamil został niesłusznie skazany za morderstwo, przez co wiele lat życia spędził w więzieniu. Po dwudziestu latach musi się dostosować do nowej rzeczywistości, ponieważ świat poszedł do przodu, a on wyszedł na wolność. I choć jest wiele dowodów, które świadczą o jego winie, na światło dzienne wychodzą również te, które przemawiają za jego niewinnością.

Agata pracuje nad reportażem i jest to dla niej zadanie priorytetowe, nie tylko dlatego, że jest to ucieczka przed konfrontacją z mężem, ale również kierują nią pobudki osobiste. Kobieta pragnie dowieść niewinności mężczyzny, ponieważ zaczęło jej na nim zależeć, a podczas pracy znacznie się do siebie zbliżyli. W końcu Agata dorosła do decyzji o rozstaniu z zaborczym mężem. Jak mężczyzna odnajdzie się w tej sytuacji? Czy Agata odbuduje relacje z matką, pomimo iż ta znów wpuściła do swojego życia tyrana z przeszłości? Czy Kamil znajdzie nić porozumienia z siostrą?

„Byliśmy jak te dwie samotne wyspy, które w pewnym momencie się zetknęły(…) U boku tego zagubionego człowieka zaczęłam oddychać pełną piersią, pragnąć – odważnie i z całych sił.”

Książka zawiera w sobie dużo scen emocjonalnych. Autorka opisała przemoc domową i to, jaki ma to wpływ na dziecko. Szantaż emocjonalny także ma tutaj swoje miejsce, a ponieważ zostawia on rany nie na ciele, a na duszy, jest znacznie gorszy.

Omawiane kwestie pokrywają się z tymi, które pojawiły się w „It Ends With Us”, którą niedawno czytałam. I chociaż tematyka się pokrywa, nie mogę obu książek polecić w takim samym stopniu. Książka autorstwa Colleen Hoover dosłownie wyżarła mi dziurę w sercu i przetarzała emocjonalnie. Łzy lały mi się po policzkach, odczuwałam te same emocje co bohaterka. Natomiast tutaj, i piszę to z przykrością, nie odczułam żadnych emocji. Uważam, że Autorka bardzo fabułę spłyciła i choć podjęła się trudnej tematyki, nie ukazała tego dramatu w odpowiednim stopniu. Niestety przeważył wątek miłosny, który dla mnie był totalnie nie na miejscu i jakoś tego nie czułam. Wszystko co działo się w książce po prostu było przewidywalne.

Wzięłam się za tę książkę od czapy, ponieważ nie czytałam pierwszego tomu, jednak doskonale odnajdywałam się w akcji. Widziałam same pozytywne opinie Czytelniczek, jednak ja liczyłam na bardziej emocjonalną lekturę.

Jeżeli chcielibyście przeczytać tę książkę, to zapowiadam, że jeszcze przed majówką pojawi się rozdanie na moim Instagramie, więc już dziś gorąco zachęcam do obserwowania mojego profilu!
czwarta strona
Recenzja: Odkąd cię poznałam - Klaudia Bianek

Tytuł: Odkąd Cię poznałam

Autor: Klaudia Bianek

Wydawnictwo: Czwarta Strona

Cykl: Nieobojętność (tom 2)

Data wydania: 13-04-2022

Moja ocena: 6/10

 

 

 

podpis2