#273 It Ends with Us – Colleen Hoover

Lily ma za sobą trudne dzieciństwo, a to wszystko zawdzięcza ojcu, który wiecznie znęcał się nad jej matką – psychicznie i fizycznie. Dorastając, dziewczynka, a później młoda kobieta, wini matkę, że ta nie odeszła od ojca w odpowiednim momencie, uważając ją za słabą. Bardzo nie chce powielić schematu nieszczęśliwego małżeństwa i pragnie dla siebie lepszego życia. Gdy spotyka, ponownie zresztą, przystojnego lekarza Ryle’a, który zabiega o jej względy, ich wybory szybko prowadzą ich do ołtarza. Kobieta nie może uwierzyć we własne szczęście. Nie dość że ma cudownego męża, to jeszcze jego siostra jest jej najlepszą przyjaciółką. Niestety los ją zaskoczy i postawi ją przed bardzo trudnymi wyborami, które będą miały ogromny wpływ na jej życie.

Pozornie It Ends with Us jest cukierkową i lekką opowiastką, jednak tak naprawdę jest to trudna i bolesna opowieść kobiety, która przez całe swoje życie doświadcza przemocy w rodzinie. Mnie ta historia złamała serce wielokrotnie, wznosząc mnie na wyżyny euforii, żebym następnie doświadczyła wielkiego bólu i smutku.

„W tym miejscu się to kończy. Na mnie i na tobie. Na nas.”

Ryle jest specyficzną postacią, do której podchodziłam z wielką rezerwą. Z zewnątrz facet idealny – przystojny, wykształcony, bogaty, dobrze wychowany, pomocny. Człowiek na pierwszy rzut oka perfekcyjny, w środku skrył prawdziwego demona. Lily i on sam wielokrotnie szukali usprawiedliwienia dla jego wybuchów agresji. Jednak dla zachowania, jakiego się dopuścił, nie ma żadnego wytłumaczenia.

Postacią, która odgrywa kolosalne znaczenie dla Lily jest Atlas, którego dziewczyna uratowała w czasach szkolnych. Między tymi bohaterami widać zdrową i uskrzydlającą relację wypełnioną miłością. Młodzi spotykają się również w dorosłym życiu, jednak nie mogę Wam zdradzić zbyt wielu szczegółów.

To moje pierwsze spotkanie z twórczością Colleen Hoover. Mogę Wam jednak powiedzieć, że szykuję sobie kolejne pozycje do przeczytania, a w planach mam wszystkie wydane w Polsce! Uważam, że It Ends with Us zasługuje na bardzo duży rozgłos, ponieważ emocji, które zaserwowała, nie spotkałam w żadnej innej książce. Przeczytałam ją tydzień temu i nadal nie mogę się po niej pozbierać. Miałam ochotę krzyczeć z bezsilności dla Lily, ale także wejść do powieści i ogromnie ją przytulić, dodać jej sił. Bardzo się cieszę, że chociaż siostra Ryle’a stanęła na wysokości zadania i dała Lily cenne rady, a także była przy niej w najgorszych chwilach. Jeżeli ta książka wpadnie Wam w ręce i będziecie się zastanawiać nad przeczytaniem jej – kupujcie od razu! Naprawdę warto, polecam z całego serca! Książka na długo pozostanie w mojej pamięci.

Recenzja: It Ends with Us - Colleen Hoover

Tytuł: It Ends with Us

Tytuł oryginalny: It Ends with Us

Autor: Colleen Hoover

Wydawnictwo: Otwarte

Cykl: It ends with us (tom 1)

Data wydania: 02-10-2017

Przekład: Anna Gralak

Moja ocena: 10/10

 

 

 

podpis2