#266 Jedno po drugim – Ruth Ware

Urocza sceneria, piękny domek w Alpach, otoczony zaśnieżonymi górami, a w nim grupa współpracowników, która postanowiła wybrać się na narty. Atmosfera jednak gęstnieje, gdy okazuje się, że Eva, współzałożycielka aplikacji, chce sprzedać udziały. Tworzą się dwie grupy – jedni są za, drudzy przeciw. Aby ochłonąć i przewietrzyć głowę, wszyscy wybierają się na stok. Niestety pogoda nie sprzyja, a warunki są trudne.

Ponieważ jedni lepiej sobie radzą z nartami, inni gorzej, rozdzielają się i wracają do domku. Na miejscu okazuje się, że Eva nie wróciła. Niedługo potem grupa zostaje odcięta od świata przez groźną lawinę i wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że Eva nie żyje. Ginie kolejna osoba, a wszystko wskazuje na morderstwo. Ludzie zaczynają panikować. Zabójca jest wśród nich. Tylko kto i dlaczego to robi?

Każdy boi się o własne życie, a ponieważ nie mają zasięgu i nie mogą zawiadomić służb, postanawiają się rozdzielić. Chcą przedostać się do miasta i tam pójść na policję. Czy uda im się wydostać z tego koszmaru?

Jedno po drugim to thriller zupełnie inny, niż wszystkie dotychczasowe książki Autorki. Klimat jest duszny, mroczny i zamknięty w jednym pomieszczeniu. Każdy jest zdany jedynie na swoje umiejętności. Przez to, że wszyscy skrywają jakiś sekret, nikt tak naprawdę nie darzy reszty zaufaniem. Patrzą na siebie wilkiem, a gdy dochodzi do pierwszego morderstwa, właściwie każdy może być winny.

Autorce bardzo dobrze udało się oddać klimat mroźnych Alp. Sroga zima, szalejąca burza, ludzie odcięci od świata, bez prądu i zasięgu, a do tego morderca, który czai się tuż za rogiem.

Książki Ruth Ware zajmują szczególne miejsce w mojej biblioteczce, ponieważ wiem, że się nie zawiodę. Teraz również tak było. Autorka stworzyła ciekawych bohaterów, z których każdy mógł być podejrzany o morderstwo. Duszny klimat, który wywołuje ciarki na plecach. Ta książka pokazuje, jak łatwo zmanipulować człowiekiem, by doprowadzić go na skraj obłędu. Osobiście uważam, że Pod kluczem to najlepsza książka Autorki, myślę więc, że Jedno po drugim plasuje się na miejscu drugim. Polecam!

czwarta strona
Recenzja: Jedno po drugim - Ruth Ware

Tytuł: Jedno po drugim

Tytuł oryginalny: One by One

Autor: Ruth Ware

Wydawnictwo: Czwarta Strona

Data wydania: 23-03-2022

Przekład: Anna Tomczyk

Moja ocena: 8/10

 

 

 

podpis2