#265 Ta druga – Sarah Pinborough

Marcie jest drugą żoną starszego i bogatego Jasona. Mężczyzna pochodzi z wyższych sfer, w których to kobiety wiodą pełne luksusowych wygód życie i są pięknym dodatkiem u boku swoich mężów. Marcie musiała włożyć sporo wysiłku, by elita Savannah przyjęła ją w swe kręgi. Kobieta nigdy nie pławiła się w luksusach, teraz ma ku temu możliwości, jednak nie o to jej w życiu chodzi. Bowiem jej chodzi o pozycję, którą musi sobie zbudować.

Owdowiały szef Jasona, William, przywozi z wakacji nową żonę, młodą i nieco nieokrzesaną czarnoskórą Keishę. Pomiędzy Jasonem a Marcie jest spora różnica wieku, jednak ta pomiędzy Williamem a Keishą zdecydowanie odbiega od wszelkich norm.

Wielkomiejska elita ma sporo za uszami, zabawa, pieniądze i przynależność do grupy wiodą zdecydowany prym. Każdy ukrywa swoje prawdziwe „ja”, gra pozorów nie jest bohaterom obca. Portrety psychologiczne bardzo dobrze rozwinięte, poznajemy motywy zachowań oraz skryte myśli. Kto pociąga za sznurki?

Podsumowując, „Ta druga” to powieść, którą można podzielić na dwie części. Pierwsza z nich trochę nad wyraz rozbudowana w opisy, rozciągnięte w czasie wątki i mnóstwo bohaterów, którzy mieszają się w głowie. Natomiast druga część to prawdziwy rollercoaster. Akcja pędzi na łeb na szyję, obfitując w wiele zwrotów akcji. Możemy zapoznać się z ciekawymi wierzeniami ludzi południa, co jest ciekawym smaczkiem w całej powieści. Dodatkowo otwarty finał jest plusem i ciekawym zabiegiem, pozwalając Czytelnikowi na snucie wyobrażeń, co wydarzyło się dalej. Najnowsza powieść  Sary to wciągająca lektura, która co rusz zaskakuje! Stworzyła dopracowaną historię, łącząc ze sobą piętrzące się sekrety, niedomówienia w małżeństwie, przechodząc przez okultyzm, a kończąc na morderstwie. Efekt jest naprawdę spektakularny! Polecam!

wab
Recenzja: Ta druga - Sarah Pinborough

Tytuł: Ta druga

Tytuł oryginalny: Dead to her

Autor: Sarah Pinborough

Wydawnictwo: W.A.B.

Data wydania: 23-03-2022

Przekład: Anna Hikiert

Moja ocena: 8/10

 

 

 

podpis2