#23 Powiedz mi, jak będzie – Sylwia Trojanowska

Trzy pary, które przeżywają różne życiowe rozterki, miłości i załamania. A jednak wszystkie historie coś ze sobą łączy. Jedno wydarzenie sprawi, że drogi tych nieznanych sobie ludzi, niespodziewanie się ze sobą przetną.

 

Anna i Wojciech – wylany kufel piwa na koszulę mężczyzny, przypadkowe spotkanie, które owocuje w pełen miłości związek. Czy to miłość od pierwszego wejrzenia?

Kinga, Dawid (i Łukasz) – Kinga jest cenionym lekarzem ginekologiem, była pewna że na swojej drodze spotkała już tego jedynego – Dawida. Wierzyła mu i ufała, ten jednak bardzo ją zranił. Nieoczekiwanie jednak kobieta zbliża się do kolegi z pracy… Co z tego wyniknie?

Aleksandra i Mateusz – ona jest psychoterapeutą. Ciężką pracą i zaangażowaniem zdobyła wykształcenie i pnie się po ścieżce kariery. Kiedy już wie, że nie tylko pracą żyje człowiek, bardzo chciałaby powiększyć rodzinę… Jak młodzi sprawdzą się w roli rodziców?

Jak skończą się ich historie? Czy bohaterowie zaznają szczęścia i miłości?

 

To moje pierwsze spotkanie z autorką. Dostałam trzy historie, które są przepełnione emocjami, cierpieniem, trudnymi do podjęcia decyzjami i ciężkimi wyborami, jednak dają one nadzieję na dobre zakończenie.

Historie są trudne i poruszają ważne tematy. Wszyscy możemy stać się bohaterami którejś z nich. Każdy z nas ma troski i skryte cierpienia w sobie, bagaż, który nosi każdego dnia.

Każdy z bohaterów przeżywa inne dramaty życiowe. Jednak każda przedstawiona historia może wywołać w Czytelniku wzruszenie, smutek i skłonić do refleksji.

„Łatwo doradzać, kiedy nie jesteśmy w coś osobiście zaangażowani. Trudniej, kiedy są już emocje”.

Podsumowując, Powiedz mi, jak będzie to nietuzinkowa historia, przepełniona emocjami. Opowiada o szukaniu własnego miejsca na świecie, o miłości i nadziei.

Sylwia Trojanowska pokazała nam, na łamach powieści, że miłość to tak silne uczucie, że jest w stanie scalić ze sobą dwa złamane serca, które przeżyły tragedię. Każda sytuacja kształtuje nas na nowo, jednak nawet po najgorszej burzy wychodzi słońce.

Recenzja: Powiedz mi, jak będzie - Sylwia Trojanowska

Tytuł: Powiedz mi, jak będzie

Autor: Sylwia Trojanowska

Wydawnictwo: Czwarta Strona

Seria: Dobre chwile

Data wydania: 06.05.2020

Moja ocena: 7/10