#161 Idealna randka – Sue Watson

Hannah dorastała w rodzinie zastępczej i niedawno rozstała się z partnerem. W wieku 36 lat myśli, że nigdy nie znajdzie miłości. Przyjaciółka i jednocześnie szefowa, namawia ją do założenia aplikacji randkowej, a tam, ku jej zdziwieniu, znajduje mężczyznę swoich marzeń. Alex jest przystojnym prawnikiem, a na pierwszej randce okazuje się, że łączy ich absolutnie wszystko. Marzenie o wakacjach w Devon, trójka dzieci i labrador. Czy to aby nie sen? Przyjaciele martwią się, że ten związek rozwija się zbyt szybko, a Alex lubi kontrolować Hannah. Ta niestety nie widzi znaków ostrzegawczych, na każdym kroku tłumacząc chłopaka. Alex tak zmanipulował myśleniem dziewczyny, że ta wierzy, że jest obserwowana, że ktoś chce jej zrobić krzywdę. Ale kto i dlaczego?

„Ilu znaków potrzebujemy, żeby uznać, że to przeznaczenie? Dlaczego po prostu nie poprosi mnie o rękę i darujemy sobie te puste gadki? Chce mi się śmiać na myśl o moim szaleństwie.”

Idealna randka to świetnie skonstruowany thriller psychologiczny. Fabuła początkowo wolno się rozwija, jednak z czasem nabiera tempa. Oczywiście muszę przyznać rację przyjaciołom Hannah – ten związek rozwijał się zbyt szybko, a ona zaślepiona miłością, przegapiła mnóstwo znaków ostrzegawczych. Tak bardzo chciała spełnić swoje marzenie o posiadaniu kogoś, kto będzie się o nią troszczył, że manipulacja nią wcale nie była trudna.

W książce znajduje się bardzo dużo zwrotów akcji, które przyprawiały o zawrót głowy! Tego oczekiwałam od tej historii i dokładnie to dostałam. Fabuła bardzo na czasie, bowiem mamy XXI wiek, dodatkowo okres pandemii, także myślę, że aplikacje randkowe pękają w szwach.

Momentami się śmiałam z naiwności bohaterki, a następnie płakać. Podsumowując, to był prawdziwy rollercoaster emocji, które zwyciężyły i sprawiły, że pokochałam tę książkę! Polecam!

filia
Recenzja: Idealna randka - Sue Watson

Tytuł: Idealna randka

Tytuł oryg.: First Date

Autor: Sue Watson

Wydawnictwo: Filia

Data wydania: 14-04-2021

Przekład: Malwina Maria Stopyra

Moja ocena: 8,5/10

 

 

 

podpis2