#14 Matka jej córki – Daniela Petrova

Lana i Tyler od lat starają się o potomstwo, wydali już fortunę na leczenie, niestety każda kolejna próba kończy się fiaskiem. Tyler w końcu nie wytrzymuje napięcia związanego z procedurami i postanawia wyprowadzić się z ich wspólnego domu, dać przestrzeń sobie i kobiecie, na chwilę przed wszczepianiem zarodków.

 

Czy w takim wypadku Lana miała prawo, bez wiedzy partnera, przejść owy transfer zarodków?

 

Decyzja o skorzystaniu z jajeczek innej kobiety nie była dla głównej bohaterki łatwą decyzją. Wspólnie z Tylerem przejrzeli listę profilów i Lana pragnęła chociaż wspólnego dziedzictwa dla dziecka, ponieważ ona nie była w stanie przekazać mu swoich genów. Dlatego dawczynią miała być dziewczyna z Bułgarii.

Choć cały proces jest anonimowy, niektóre pary pragną poznać swoje dawczynie i szukają takich agencji, które to umożliwiają.

„Nie rozumiałam ich. Po co komplikować sprawę? Kiedy dawczyni dowie się, kim jesteś, nigdy nie będziesz miała pewności, czy nie zmieni zdania i nie upomni się o swoje dziecko. Na tym świecie nie brakuje przecież wariatek.”

Pewnego dnia Lana spotyka swoją dawczynię, Katję w metrze. Niesamowity zbieg okoliczności. Kobieta chcąc dowiedzieć się czegoś więcej, postanawia śledzić dziewczynę, zachowując bezpieczną odległość. Po kilkunastu minutach marszu, Katja nagle upada na chodnik, a Lana niewiele myśląc, przybiega jej na ratunek. W ten oto sposób więzi dwóch kobiet powoli się zacieśniają i rodzi się między nimi przyjaźń.

Lana i Katja są zupełnymi przeciwieństwami, wspaniale się uzupełniającymi. Młoda kobieta z Kolumbii żyje na krawędzi, daje więc powiew świeżości pragmatycznej Lanie, pomaga jej zresetować myśli po rozstaniu z partnerem.

Niestety Katja znika, tak samo nagle jak pojawiła się w życiu głównej bohaterki. Lana próbuje dowiedzieć się co stało się z dziewczyną, której zawdzięcza rozwijające się w niej życie. Prawdopodobnie Lana widziała Katję jako ostatnia…

W tym celu główna bohaterka musi odkryć przeszłość Katji, jednak policja nie wierzy w szczerość jej zamiarów.

Na jaw wychodzi mnóstwo tajemnic, które przytłaczają Lanę.

Co jej partner ma z tym wszystkim wspólnego?

 

Thriller bardzo przypadł mi do gustu. Przez cały okres czytania towarzyszył mi przyjemny dreszczyk emocji.

Bardzo szybko przeczytałam tę książkę, ponieważ nie mogłam się doczekać, co Daniela Petrova przygotowała dla mnie nowego w kolejnych rozdziałach.

Świetnie zarysowana fabuła, mocno przemyślana, która non stop zaskakuje, wprawiając Czytelnika w zdumienie i ekscytację. Każdy kolejny rozdział pokazuje nam coś nowego i świeżego, co w połączeniu daje barwną całość.

Z pewnością warto przeczytać tę pozycję.

Tytuł: Matka jej córki

Tytuł oryg.: Her Daughter’s Mother

Autor: Daniela Petrova

Wydawnictwo: Świat Książki

Data wydania: 25-03-2020

Przekład: Grażyna Woźniak

Moja ocena: 9,5/10