#104 Pójdziesz ze mną? – Konrad Reznowicz

Bohaterem jest Konrad, który jest pewnym siebie mężczyzną. Otacza się kobietami, lecz unika wszelkich zobowiązań. Seksualne podboje stają się jego hobby, oderwaniem od rzeczywistości. Mężczyzna nie radzi sobie w relacjach międzyludzkich, przybiera zatem maskę na twarz, zamykając się w sobie. Doprowadza go to do nieustannych frustracji, popychając go w otchłań problemów natury psychicznej. Pewnego wieczoru poznaje piękną Natalię, a między młodymi od razu zaczyna iskrzyć. Ich relacja szybko przeradza się w związek, dzięki czemu Konrad zyskuje spokój i równowagę w życiu. Niestety, ten piękny obrazek nie trwa długo, ponieważ Natalia powoli popada w obłęd, zaczyna nadużywać alkoholu, a to doprowadza ich do tragedii…

Pójdziesz ze mną? to debiut Konrada Reznowicza, a powieść opowiada o życiu młodego człowieka, który jest trochę zagubiony, nie umie poradzić sobie w prawdziwym świecie. Odniosłam wrażenie wręcz, że bohater jest sfrustrowany i wyżywa się na kim popadnie. Nie potrafi zahamować popędów, przez co nie szanuje kobiet w swoim otoczeniu. Traktuje je jak zabawki i podmiot, który ma go zaspokoić. Bardzo nie polubiłam się z głównym bohaterem, nie rozumiałam również postaw kobiet, które spotykał na swojej drodze.

Pomimo, iż książka nie jest obszerna, długo nad nią siedziałam. Bardzo męczył mnie styl pisania Autora, który przez połowę książki opisywał sposoby zaspokajania potrzeb głównego bohatera. Nie czytało się tego ani przyjemnie, ani z zaciekawieniem. Dodatkowo nie lubię, gdy w książce są przekleństwa, nie znoszę tak brutalnego stylu pisania.

Autor zafundował nam emocjonalną przygodę z mężczyzną, której zakończenie jest smutne i niespodziewane. Dużo jest na świecie ludzi, których historia nie kończy się dobrze. Według mnie jednak, Konrad sam ściągnął na siebie taki los, za zachowania z przeszłości. Oczywiście nikt nie zasługuje na taki emocjonalny rollercoaster.

Tytuł: Pójdziesz ze mną?

Autor: Konrad Reznowicz

Wydawnictwo: Oficynka

Data wydania: 09-11-2020

Moja ocena: 5/10

 

 

 

podpis2