#103 Umowa – Robyn Harding

Natalie jest studentką akademii sztuk pięknych. Dziewczyna, po burzliwym związku i rozstaniu rodziców, postanawia wyjechać do Nowego Jorku, by spełniać swoje marzenia. Wynajmuje mieszkanie razem z dwiema dziewczynami, jednak nie wiedzie jej się najlepiej. Trudno jej związać koniec z końcem, zalega z czynszem i opłatami, przez co nie ma dobrych relacji ze współlokatorkami.

Na studiach poznaje Avę, która wprowadza ją w swój świat. Dziewczyna mieszka na Manhattanie w pięknym i dużym mieszkaniu – jednym słowem widać, że ma pieniądze. Z rozmowy jednak wynika, że nie dostaje ich od rodziców. W takim razie skąd? Ava opowiada Nat o sponsoringu, który może pomóc jej w rozwiązaniu problemów finansowych. Okazuje się, że na portalu randkowym można znaleźć starszego mężczyznę, który płaci młodej kobiecie za wspólnie spędzony czas. W taki sposób Nat poznaje Gabe’a, przystojnego i eleganckiego adwokata. Po paru spotkaniach rodzi się pomiędzy nimi uczucie… a przynajmniej Nat tak uważa. Jednak poznany mężczyzna nie jest taki idealny, za jakiego się podaje…

„Tymczasem z Gabe’em Turnmillem było inaczej. Przy nim czuła się szczęśliwa, radosna, brylowała. Kiedy ją całował, topniała w jego ramionach, kiedy jej dotykał, chciała więcej(…) Ale przecież to nie był prawdziwy związek. Gabe jej płacił.”

Dokąd zaprowadzi ich ta znajomość?

Książka prowadzona jest z pozycji zarówno Nat, jak i Gabe’a. Możemy dowiedzieć się, co dany bohater myśli, jak postrzega konkretną sytuację z własnej perspektywy. Uwielbiam te zabiegi, ponieważ dzięki nim możemy naprawdę wgryźć się w daną pozycję.

Akcja nie wyrywa się do przodu, toczy się swoim rytmem, nie ma szczególnie dużo zwrotów akcji. Głównym wątkiem powieści jest rozwijająca się relacja bohaterów.

Umowa pokazuje, jak cienka jest granica pomiędzy miłością i nienawiścią. Postawa głównej bohaterki uświadamia nam, do czego zdolny jest zakochany człowiek, co jest w stanie zrobić, by zatrzymać przy sobie drugą osobę.

Czyta się ten thriller bardzo szybko i przyjemnie. Wywołał we mnie całą gamę emocji, nie byłam w stanie się oderwać, dopóki nie przeczytam do końca.

Polecam!

Tytuł: Umowa

Tytuł oryg.: The Arrangement

Autor: Robyn Harding

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Data wydania: 02-04-2020

Przekład: Michał Juszkiewicz

Moja ocena: 9/10

 

 

 

podpis2