#10 W twoim cieniu – Anna Kasiuk

Agnieszka, chcąc zmienić swoje życie, wynosi się z rodzinnych Bieszczad i wyjeżdża do Warszawy w poszukiwaniu pracy. W domu pomagała matce w firmie, a w stolicy zatrudnia się w dużej korporacji. Szybkie tempo i natłok obowiązków spada na nią jak grom z jasnego nieba. Naiwna dziewczyna daje się wciągać w gierki swoich współpracowników, wykonując za nich większość pracy.

Główna bohaterka jest wycofana i nieufna. W jej głowie ciągle odnawiają się przestrogi matki. Dziewczyna przez to wierzy, że na każdym kroku czyha niebezpieczeństwo, chcąc ją porwać w ciemną otchłań swoimi mackami. Ciężko jej zaaklimatyzować się w nowym miejscu, chociaż szybko zaprzyjaźnia się ze starszym mężczyzną ze swojej kamienicy. Lubi z nim przesiadywać przed klatką i rozmawiać. Z czasem jej życie towarzyskie rozkwita i poznaje również innych sąsiadów. Między innymi przystojnego mężczyznę z naprzeciwka, Eryka oraz parę gejów, mieszkających piętro wyżej.

Jednak kim jest Eryk, który głęboko zapada w pamięć kobiecie? Mężczyzna jest bardzo tajemniczy i Agnieszka ciągle niewiele o nim wie. Jakie sekrety wyjdą na jaw?

W takim gronie młodzi ludzie przesiadują niektóre wieczory, bawiąc się i śmiejąc. Traktują się nawzajem jak najbliższą rodzinę, która pomaga sobie w ciężkich chwilach.

W twoim cieniu to książka lekka i bardzo emocjonalna. Zanim po nią sięgnęłam, moją uwagę przykuła piękna okładka, która utwierdziła mnie w przekonaniu, że warto ją przeczytać.

Czytałam z przyjemnością, choć główna bohaterka nie przypadła mi do gustu. Ja osobiście również nie jestem osobą pewną siebie. Jednak uważam że Agnieszka, stojąc całe życie w cieniu matki, jest osobą nadzwyczaj wycofaną i niedoświadczoną. Ogarnięta żądzą pokazania matce, że potrafi znaleźć dobrą pracę, pozwoliła, by firma dyktowała jej warunki i wypełniała cały wolny czas. Przez co nie miała czasu na inne ważne wartości, takie jak miłość, która sama zapukała do jej drzwi.

Bardzo ucieszyłam się z zakończenia i nie ukrywam, łza zakręciła mi się w oku.

Styl pisania jest nieskomplikowany i swobodny, choć, jak dla mnie, za dużo było w książce opisów intymnych chwil. Nie pasowało mi to do całości, przez co forma dla mnie straciła na wartości. Oprócz tych momentów, akcje płynnie przechodziły z jednej w drugą, dzięki czemu czytanie było szybkie i przyjemne.

Tytuł: W twoim cieniu

Autor: Anna Kasiuk

Wydawnictwo: Czwarta Strona

Data wydania: 20-04-2020

Moja ocena: 8/10