Zapowiedzi książkowe – wrzesień

Zapraszam na subiektywny przegląd nowości książkowych na wrzesień:

1.09.2020

Jak pachnie deszcz?

Jaki klimat panuje na innych planetach?

Ile piorunów uderza w Ziemię w ciągu sekundy?

Skąd wzięły się nazwy huraganów?

Co to są bomby pogodowe?

Na te i wiele innych pytań odpowiedzą meteorolodzy, Simon King oraz Claire Nasir.

Wyjaśnią nam nie tylko zależności między słońcem, wiatrem oraz opadami, ale również takie zjawiska, jak cyklony czy strefa Charlie Bravo.

zapowiedzi wrzesień

To nie jest mój mąż. Bibliotekarka Matylda Dominiczak marzy o byciu detektywem. Udaje jej się to. Jej pierwszym zadaniem jest uwiedzenie męża klientki i udowodnienie jego niewierności. Jednak mężczyzna jest obojętny na wdzięki Matyldy, a w dodatku wkrótce znika bez śladu. Pani detektyw ma czterdzieści osiem godzin, by go odnaleźć, jednak klientka nie potrafi się zdecydować, czy woli odzyskać zaginionego małżonka czy kochanka, który również zaginął. Znalezione nad rzeką niezidentyfikowane zwłoki mężczyzny łączą drogę Matyldy z dwoma śledczymi – Mareckiego oraz Tomczaka. Zegar tyka…

2.09.2020

Po co dorastamy? Kim się stajemy? Zakłamane życie dorosłych.

Buzia pięknej Giovanny uległa przemianie i zaczyna przypominać szpetną twarz złośliwej kobiety. Jak trzeba przejrzeć się w lustrze, by znaleźć samą siebie? Poszukiwania nowego oblicza toczą się między dwoma biegunami Neapolu, które żywią wobec siebie nienawiść. Giovanna balansuje między tymi światami, upada się i podnosi, nigdzie nie znajduje odpowiedzi na nurtujące ją pytania.

zapowiedzi wrzesień

Ochotnik to opowieść o Witoldzie Pileckim. W 1940 roku trafia on do KL Auschwitz. Zostaje mu przyznany numer 4859. Mundur polskiego oficera zmienia się w obozowy pasiak, by spełnić swoją patriotyczną misję. Kiedy naziści przekształcają obóz koncentracyjny w machinę śmierci, Pilecki tworzy w nim ruch oporu.

Do gabinetu dr Romy Jasińskiej przychodzi mężczyzna z małą dziewczynką. W owej pani doktor rozpoznaje kobietę, której szukał przez wiele lat. Dlaczego lekarka się ukrywała? Dlaczego nie chciała zostać znaleziona? Jaką rolę w tej tajemniczej historii odebrała Tamta kobieta?

2.09.2020

GŁODU POTWORÓW NIE MOŻNA ZASPOKOIĆ.

Marlena Durst żyje w cieniu męża. Kontroluje każdy jej ruch i podejmuje za nią każdą decyzję. Jeżeli okaże się, że była nieposłuszna, poniesie konsekwencje. Z zewnątrz wydaje się, że Marlena ma wszystko, czego każda kobieta pragnie. Nikt jednak się nie zastanawia, czy po ślubie z mężem idealnym, kobieta jest szczęśliwa. Jedyną ucieczką ze złotej klatki jest śmierć. Tak jak w przypadku jego pierwszej żony… I drugiej… Chyba że role się odwrócą…

zapowiedzi wrzesień

Znacie poprzednie książki Hanni Munzer? „Miłość w czasach zagłady” i „Marlene” skradły niegdyś moje serce.

Poławiacze dusz odkrywają sekrety Kościoła i jezuitów. A to wszystko we Włoszech. W trakcie prac remontowych w willi norymberskiego przedsiębiorcy znaleziono skarb znany z legend. Pod nieobecność gospodarza zajmuje się nim jego brat, biskup Bambergu, który wkrótce zostaje zamordowany w tajemniczych okolicznościach.

„… tylko miłość może jeszcze uratować świat.”

Wojenna miłość to historia prawdziwej miłości, która rozkwitła między dwojgiem ludzi z dwóch krańców świata, którzy podczas II wojny światowej walczyli o wolność. Ona jest bojowniczką ruchu oporu; on jeńcem wojennym. Wymięty liścik trafia do jego rąk, a ten gest kieruje ich na zupełnie inny tor, który na zawsze odmieni ich życie.

Jest to historia miłości Josefine Lobnik i Bruce’a Murraya, którzy odkrywają miłość podczas brutalnej wojny.

16.09.2020

Bestseller „Małe kobietki” doczekał się kolejnych tomów! Autorka chyba najbardziej ukochała Jo, jej szkołę oraz uczniów. Kiedy cztery córki państwa March dorosły, Jo otwiera ze swoim mężem szkołę, niezwykle nowoczesną na tamte czasy. Ponieważ kocha ona swoich wychowanków, w tym tomie poznajemy również ich dorosłe życie i wybory.

zapowiedzi wrzesień

Mamy także coś dla fanów K-popu! Piętnastoletnia Candace ma koreańskie korzenie i mieszka w New Jersey. Jest wielką fanką K-popu, więc kiedy jedna z wytwórni muzycznych organizuje przesłuchania do nowego koreańskiego girlsbandu, dziewczyna zgłasza się za namową przyjaciół. Mimo kilku braków, udaje jej się wstąpić do zespołu. Candace nie wie co jest gorsze – mordercze treningi i rygorystyczna dieta czy wybredne dziewczyny, które chcą pozbyć się rywalek.

Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, gdy dwóch chłopaków z branży zwraca uwagę na Candace. Wytwórnia rygorystycznie zabrania randkowania. Ile można poświęcić, by zostać gwiazdą?

29.09.2020

Mroczna tajemnica ostatniego listu.

Lidia jest tłumaczką, mieszkającą we Francji. Pewnego dnia dostaje zlecenie z policji – ma przetłumaczyć list znaleziony u młodej samobójczyni. Treść wzbudza w niej podejrzenia. Czy pisząca chciała odebrać sobie życie? A może to jakiś szyfr? Kiedy przyjeżdża siostra zmarłej, Lidia towarzyszy jej jako tłumaczka podczas przesłuchania policji i oferuje swoją pomoc. Wplątuje się jednak w ciąg dziwnych zdarzeń i odkrywa mroczne sekrety zmarłej. Jednocześnie w mieście zaczynają ginąć kobiety: samotne, nieznające języka, emigrantki.

zapowiedzi wrzesień

30.09.2020

Córka piekarza. W 1945 roku Elsie Schmidt jest naiwną nastolatką, która marzy o wielkiej miłości. Ona i jej rodzina chronieni są przed wysoko postawionym oficerem nazistowskim, który chce się z nią ożenić. Kiedy w Wigilię pojawia się na jej progu mały żydowski uciekinier, Elsie wie, że wpuszczenie go do domu to dla niej ogromne niebezpieczeństwo.

Sześćdziesiąt lat później, w El Paso w stanie Teksas, Reba Adams zbiera materiał do czasopisma. Zasiada do wywiadu z właścicielką niemieckiej piekarni ‘U Elsie’, spodziewając się, że przebiegnie on łatwo. W rezultacie kobieta wraca tam wiele razy, gdyż pragnie poznać właśnie tę historię. Życie tych kobiet splata się i obie są zmuszone do zwierzeń z nieprzyjemnej przeszłości.

zapowiedzi wrzesień

Miłość matki, serce Córki.

Niebezpieczny sekret, podejrzana śmierć.

Kate nigdy nie planowała zostać nastoletnią matką. Jednak gdy los zdecydował za nią, postanowiła, że będzie otaczać swoją córką miłością, jakiej sama nigdy nie zaznała. Życie samotnej matki nie było proste, ale wszystkie problemy zawsze tylko zbliżały Kate i Becky.

Kiedy Becky dorosła, zaczęła stawiać kroki jako dziennikarka, Kate pękała z dumy. I właśnie wtedy doszło do tragedii, która na zawsze zmieni ich życie.

Czy to możliwe żeby fatalny zbieg okoliczności nie był wypadkiem?