#224 Jak zawsze w grudniu – Emily Stone || PRZEDPREMIEROWO

Co roku w grudniu Josie wysyła list do rodziców, których straciła wiele lat temu w noc Bożego Narodzenia. Jednak w tym roku drogę do skrzynki pocztowej toruje jej zderzenie roweru z tajemniczym nieznajomym, który zmienił bieg życia Josie.

 

„Aby docenić piękno płatka śniegu,

Należy trochę postać na mrozie.”

                               – Arystoteles

Josie od lat unika świąt Bożego Narodzenia. Max w tym roku także ma powody, by zrobić to samo – i zbieg okoliczności skłania ich do wspólnego spędzenia tego magicznego czasu. Pomiędzy młodymi od razu zaczyna iskrzyć, jednak los jeszcze wiele razy wystawi ich na próbę. Max znika bez śladu, a Josie jest zrozpaczona.

Niespodziewanie w następnym roku na siebie wpadają w miejscach, w których nikt by się tego nie spodziewał. I okazuje się, że Max miał wiele powodów, by odejść i wiele powodów, by zostać. Jaki los czeka tę dwójkę? Czy święta Bożego Narodzenia złączą dwa serca?

Jak zwykle w grudniu to opowieść o przyjaźni i wielkiej, głębokiej miłości. Josie miała ciężkie życie, ponieważ wcześnie straciła rodziców, została wychowana przez dziadków. Co roku, ku pamięci rodziców, wysyła list. Te święta są szczególnie złe, ponieważ niedawno rozstała się z partnerem i wszelkie plany dotyczące tego czasu poszły w łeb. Na szczęście na horyzoncie pojawił się Max, który skutecznie wybija jej z głowy przykre wspomnienia.

Sięgnijcie po tę słodko-gorzką opowieść o miłości, ponieważ rozgrzewa ona serce w ten jesienny okres. Bo kto powiedział, że nieco wcześniej nie można poczuć magii świąt? Ta historia pokaże Wam siłę miłości i przypomni, jak wielką moc sprawczą osiąga magia świątecznego klimatu. Polecam!

Burda Słowne
Recenzja: Jak zawsze w grudniu - Emily Stone

Tytuł: Jak zawsze w grudniu

Tytuł oryg.: Always, in December

Autor: Emily Stone

Wydawnictwo: Słowne

Data II wydania: 27-10-2021

Przekład: Monika Wiśniewska

Moja ocena: 8,5/10

 

 

 

podpis2