#223 Znajdź mnie – Anne Frasier

Reni próbuje sobie poradzić z traumą z dzieciństwa, wstępując w szeregi FBI. Jednak z czasem z tego rezygnuje, aby zaszyć się na pustyni i zająć się pracą twórczą. Piętno dziecka seryjnego zabójcy odcisnęło się mocno na jej duszy, a słynne nazwisko przez długie lata nie schodzi ludziom z ust.

W jej spokojne życie wkracza detektyw Daniel Ellis, rozdrapując stare rany. Przychodzi on z nietypową prośbą od jej ojca, Benjamina Fischera, który siedzi w więzieniu. Zgodził się on, aby pokazać miejsca pochówku swoich ofiar, pod warunkiem, że na pustyni będzie obecna jego córka.

Kiedyś Reni była wykorzystywana do schwytania przez ojca ofiar, odgrywając rolę w „grze”. Dziewczyna zgadza się na stawiane przez niego warunki, ponieważ czuje się współwinna wszystkim zbrodniom i chce zamknąć raz na zawsze ten etap. Czemu nagle Benjamin zmienił zdanie? Co się za tym kryje?

„- Błagała mnie, żebym zabierał ją ze sobą. Na nasze rodzinne wyprawy(…)

Zabrzmiało to tak, jakby mordował dla córki.”

Znajdź mnie to książka idealna dla każdego miłośnika thrillerów. Znajdziemy tutaj wątek zbrodni, seryjnego mordercę i śledztwo, które prowadzi Czytelnika w ślepe zaułki. Dodatkowo mamy świetnie skonstruowane portrety psychologiczne bohaterów z zawiłą i skomplikowaną przeszłością. Książka dosłownie pochłania, wciąga w niebezpieczną grę, w której główne skrzypce gra morderca z Inland Empire.

Jak można być tak nieczułym i wyrachowanym człowiekiem, by w swoje psychopatyczne fantazje wciągać niewinne dziecko? Dziecko, które ma skrzywioną psychikę i obarcza się winą za mordy swego ojca.

Wielki plus za umiejscowienie thrillera na pustyni Mojave, która od początku oddaje duszny i mroczny klimat powieści. Otacza nas palące słońce i pustka, która dociera do każdej komórki naszego ciała.

Oczywiście polecam, nie pożałujecie! Jest to chyba najlepsza książka przeczytana przeze mnie tego roku, a ja nie mówię tego często. Dodatkowo wspomnę, iż jest to debiut Autorki, za co należą się ogromne brawa. Czekam na więcej!

muza
Recenzja: Znajdź mnie - Anne Frasier

Tytuł: Znajdź mnie

Tytuł oryg.: Find Me

Autor: Anne Frasier

Wydawnictwo: Muza

Cykl: Inland Empire (tom 1)

Data II wydania: 13-10-2021

Przekład: Grażyna Woźniak

Moja ocena: 10/10

 

 

 

podpis2