#225 Twoja anatomia. Kompletny (i kompletnie obrzydliwy) przewodnik po ludzkim ciele – Adam Kay

Co powiecie na kompletny przewodnik po ludzkim ciele przedstawiony w bardzo humorystyczny sposób? Jest to pozycja dla młodszych czytelników i świetnie się sprawdzi u tych, którym nie idzie zapamiętywanie biologicznych faktów. Autor w opisowy sposób wyjaśnia, jak działa ludzkie ciało, dokładając od siebie ciekawostki, żarty, a całość zaopatrzona jest w świetne ilustracje Harry’ego Pakera.

Całość jest podzielona na rozdziały, z których dowiecie się najważniejszych rzeczy o narządach ludzkiego ciała. Przeczytacie odpowiedzi na najprostsze, a także najdziwniejsze pytania świata.

Jednak nie obawiajcie się! Autor korzysta z prostego języka, zrozumiałego dla każdego Czytelnika. Nie posługuje się medycznym żargonem, chyba że dla ciekawostki.

Jest to absolutnie przezabawny, pełen wiedzy niezbędnik, który dodatkowo zawiera mnóstwo ilustracji. Przeznaczona dla młodszych, choć ja uważam, że każdy po lekturze będzie usatysfakcjonowany i dowie się czegoś, czego wcześniej nie wiedział. Autor tak skonstruował tę książkę, aby zachęcać młodych ludzi do zagłębiania tajników ludzkiego ciała. I choć ja w szkole podstawowej byłam bardzo dawno – przeczytałam i jestem zachwycona! Podsumowując, to duża dawka wiedzy i dobrego humoru!

insignis
Recenzja: Twoja anatomia. Kompletny (i kompletnie obrzydliwy) przewodnik po ludzkim ciele - Adam Kay

Tytuł: Twoja anatomia. Kompletny (i kompletnie obrzydliwy) przewodnik po ludzkim ciele

Tytuł oryg.:  Kay’s Anatomy: A Complete (and Completely Disgusting) Guide to the Human Body

Autor: Adam Kay

Wydawnictwo: Insignis

Data II wydania: 13-10-2021

Przekład: Katarzyna Dudzik

Moja ocena: 9/10

 

 

 

podpis2