#71 Trzecia żona – Ann Aguirre

Marlena pochodzi z biednej rodziny, a jej matka jest narkomanką. Dziewczyna za wszelką cenę chce dla siebie lepszego życia. Może jej w tym pomóc uroda, którą można wykorzystać w modelingu. Gdy kobieta jest już na szczycie kariery, zauważa ją wpływowy biznesman, Michael. Szybko wychodzi propozycja zaślubin, a dziewczyna czuje, że otrzymała złoty bilet.

W niedługim czasie jednak na światło dzienne wychodzi prawdziwa twarz Michaela. Mężczyzna zaczyna sterować Marleną, kreuje ją na całkiem nową osobę – z innym pochodzeniem. Pełne luksusu życie szybko staje się przekleństwem dla kobiety.

„Jako moja żona musisz stać się godna, Marleno. Musisz być idealna.”

Czy Marlena zdoła się ocalić? Czy spotka ją taki sam los jak pozostałe żony Michaela? 

Czytanie thrillera Trzecia żona to czysta przyjemność. Niebagatelne intrygi i tajemnice wzmacniają ciekawość Czytelnika. Tym razem kobieta nie jest słabą postacią – Marlena posiada silną osobowość i pragnie upadku Michaela. Wciela ona w życie skomplikowany i ryzykowny plan, a to wszystko, by pomścić ofiary męża-psychopaty.

„Tajemnica sukcesu tkwi w przekonaniu, że w niczym się nie ustępuje pozostałym. Wiara w siebie może zaprowadzić człowieka dalej, niż można by to sobie wyobrazić.”

Fabuła jest nieprzewidywalna, a bohaterowie ciągle napotykają na drodze nowe przeszkody, co tylko podsyca uczucia Czytelnika, który czeka na więcej. 

„Kiedy składałam przysięgę małżeńską, nie zdawałam sobie sprawy, że przede mną kara dożywocia, tak samo jakby zamknięto mnie za morderstwo.”

Zdecydowanie polecam!

Recenzja: Trzecia żona - Ann Aguirre

Tytuł: Trzecia żona

Tytuł oryg.: The Third Mrs. Durst

Autor: Ann Aguirre

Wydawnictwo: Filia

Data wydania: 02-09-2020

Przekład: Anna Pochłódka-Wątorek

Moja ocena: 9,5/10