#69 Idealna opiekunka – Phoebe Morgan

Rodzina Dillonów – Siobhan, Callum oraz Emma – postanawia spędzić wakacje w luksusowej willi Marii, siostry głównej bohaterki, we Francji. Niestety z błogiego stanu wyrywają ich policjanci, którzy pewnego dnia przybywają, aby aresztować Calluma Dillona, podejrzanego o morderstwo i być może uprowadzenie dziecka.

 

„Meutre. Meutre. Vous êtes suspecté de meutre. Zamieram. Nie mogę się ruszyć. Jesteś podejrzany. Morderstwo.”

Caroline miała opiekować się małą Eve – córką przyjaciółki. Jednak opiekunka zostaje znaleziona w mieszkaniu martwa, przewieszona przez ramę łóżeczka, a dziewczynka zniknęła.

Kto jest odpowiedzialny za uprowadzenie  małej Eve? Kto i dlaczego zabił Caroline?

Idealna opiekunka to thriller psychologiczny, który skrywa mnóstwo tajemnic, atmosfera jest aż gęsta od niedomówień. Żaden z bohaterów nie jest idealny, bowiem każdy ma swoje mroczne sekrety, przez co nie da się ich jednoznacznie ocenić. Akcja toczy się w odpowiednim tempie, występują zwroty akcji, które utrzymują napięcie i nie pozwalają odłożyć książki na bok.

Podsumowując, uważam, iż jest to dobry, przemyślany thriller. Nie można się przy nim nudzić, widać że autorka dobrze czuje się w tym klimacie. Bohaterowie mają swoje charaktery, nie są nudni i przezroczyści. Obecna jest mgiełka tajemnicy, a Czytelnik sam od początku zastanawia się, co stało się z Caroline i małą Eve.

Mnie bardzo się podobała, także szczerze Wam polecam tę pozycję!

Recenzja: Idealna opiekunka - Phoebe Morgan

Tytuł: Idealna opiekunka

Tytuł oryg.: The Babysitter

Autor: Phoebe Morgan

Wydawnictwo: Filia

Data wydania: 12-08-2020

Przekład: Malwina Maria Stopyra

Moja ocena: 9/10