#512 Przypadkiem. Jak największe (niezamierzone) odkrycia zmieniły świat – Tim James

Zastanawialiście się kiedyś jak powstał np. telefon czy antybiotyki? Z najnowszej książki Tima Jamesa dowiecie się o wielu spektakularnych, niezamierzonych, często również niehigienicznych odkryciach, które na dobre zmieniły świat. I gwarantuję, że się przy tym nie zanudzicie!

Książka będzie idealną pozycją dla osób, które uwielbiają naukowe i medyczne ciekawostki, przedstawione w przystępny i często zabawny sposób. I nie dość, że Tim opowiada w każdym rozdziale o jakimś odkryciu, dodatkowo objaśnia to w sposób prosty i zrozumiały dla każdego czytelnika.

Autor podzielił odkrycia na kilka kategorii: wynikające z niezdarności, nieszczęścia i porażki, niespodzianki czy momentów eureki. I rozpoczynając każdy kolejny rozdział, mamy jasny obraz sytuacji, w jaki sposób coś powstało. Pokazuje to również jak wiele nie zależy od nas samych, a sprawcą jest przypadek.

Bawiłam się przy tej książce po prostu wyśmienicie! Nie dość że poszerzyłam swoją wiedzę o wiele ciekawych odkryć, to dodatkowo zapewniłam sobie świetną rozrywkę. Gwarantuję, że i Wy uśmiechniecie się podczas czytania tej lektury! Polecam, zwłaszcza jeśli chcecie poznać wiele ciekawostek, ale naukowe pozycje, często trudne i niezrozumiałe, nie są dla Was!

insignis
Recenzja: Przypadkiem. Jak największe (niezamierzone) odkrycia zmieniły świat - Tim James

Tytuł: Przypadkiem. Jak największe (niezamierzone) odkrycia zmieniły świat

Tytuł oryginalny: Accidental: The Greatest (Unintentional) Science Breakthroughs and How They Changed The World

Autor: Tim James

Wydawnictwo: Insignis

Data wydania: 05-06-2024

Przekład: Agnieszka Dzikiewicz-Krawczyk

Moja ocena: 8/10

 

 

 

podpis2