#509 Mister Perfect – Anna Podsiadło

Alicja idzie do klubu w roli przyzwoitki i poznaje tam Mateusza. Mężczyzna na pierwszy rzut oka wydaje się być ideałem – przystojny, doskonały słuchacz i świetny mówca. Po zaledwie kilku spotkaniach Ala wprowadza się do Mateusza. Dziewczyna nie zauważa nawet, że Mateusz zawładnął całym jej światem. Niegdyś częste spotkania z przyjaciółmi teraz odeszły w zapomnienie. Jednak w otoczeniu mężczyzny kręci się piękna blondynka, ewidentnie zapatrzona w niego, ten jednak przekonuje, że dziewczyna jedynie u niego pracuje. Gdy Alicja w końcu chce wyjść na babskie wyjście z Anką, Mateusz sugeruje, że to nie jest towarzystwo dla niej. Z każdym kolejnym dniem Mateusz coraz bardziej przekracza granice. Dochodzi do coraz większej liczby nadużyć i przykrych słów.

Mateusz okazał się książkowym przykładem narcyza. Ta osobowość pragnie rządzić i manipulować drugą osobą. Powoli, odsuwając ją od rodziny i przyjaciół, uzależnia ją od swojej osoby. Wpędza w poczucie winy, by za chwilę kajać się i obiecywać poprawę. Alicja stała się ofiarą, więźniem tej „miłości”.

To niezwykle intrygujący i wciągający tytuł. Myślę, że pomimo iż jest to literatura obyczajowa, książka daje do myślenia i otworzy oczy tym, którzy mieli do czynienia z osobowością narcystyczną w swoim życiu. Spodoba się fanom zarówno lekkiej literatury, jak i tej, w której obecny jest dreszczyk emocji. Tematyka jest ciężka ze względu na przedstawioną historię i sytuację Alicji, natomiast czyta się ją jednym tchem. Dzieje się w niej dużo, a finał jest przestrogą dla każdej z nas. Ogromnie polecam i cieszę się, że takie książki powstają!

mięta
Recenzja: Mister Perfect - Anna Podsiadło

Tytuł: Mister Perfect

Autor: Anna Podsiadło

Wydawnictwo: Mięta

Data wydania: 29-05-2024

Moja ocena: 9/10

 

 

 

podpis2