#508 Twój na zawsze – Abby Jimenez

Briana jest lekarką i obecnie przechodzi przez rozwód z mężem. Nie da się ukryć, że mężczyzna, z którym niegdyś dzieliła życie, bardzo ją zranił. Dlatego teraz Briana z wielką rezerwą podchodzi do płci przeciwnej.

Pewnego dnia do zespołu na oddziale ratunkowym dołącza Jacob. Briana nie pała do niego sympatią – nie dość, że wygląda na aroganckiego, to jeszcze ma czelność startować na jej stanowisko kierownicze. On również nie odbiera jej pozytywnie – gdy kobieta wpadła na niego na korytarzu, wytrąciła mu telefon z ręki i niestety ekran się zbił, a ona nawet nie przeprosiła. Totalny brak manier i do tego narwana! Ale z czasem ich relacja nabiera barw, zaczynają wymieniać między sobą listy, z których wynika, że wiele ich łączy. Do czego doprowadzi ta romantyczna pisanina?

Czasami trafiają w moje ręce książki, które uderzają we mnie ze zdwojoną mocą…

I ta książka właśnie do tej grupy należy. I może nie wywołałaby we mnie tyle emocji, gdyby nie fakt, że jestem bardzo podobna do Jacoba. Cieszę się, że Autorka poruszyła tutaj wątek introwertyzmu, lęku społecznego czy przytłoczenia emocjonalnego. Ta książka była plasterkiem na moje serce. I szczerze mówiąc, czytając, drżałam o Jacoba, ponieważ ani jego rodzina, ani była partnerka, nie rozumiały, z czym mierzy się ten chłopak. Na szczęście Briana naprawdę potrafiła go rozszyfrować i dostosować się do jego lęków. Stała się jego buforem od świata zewnętrznego. Obserwowanie tego, jak kiełkowała ich relacja, było czymś absolutnie najpiękniejszym. Ta piękna relacja oparta jest na wsparciu, niewidocznych gestach i zrozumieniu niemal bez słów.

Nie chcę zdradzać tutaj zbyt wiele, ale wydaje mi się, że to najlepszy romans, jaki czytałam w życiu. Książka, choć piękna, niesie ze sobą także wiele bólu i rozczarowania. Trudno być niezrozumianym przez najbliższe osoby, a jeszcze trudniej patrzeć na błędne rozumowanie czyjegoś zachowania czy emocji. Introwertycy to ludzie, którzy zdecydowanie pielęgnują swoje wnętrze, nie chcąc emanować emocjami na wierzchu. Historia ukazuje świat i problemy ludzi introwertycznych i to uderza w czytelnika z podwójną mocą. Podsumowując – czytajcie! Polecam przeogromnie!

muza
Recenzja: Twój na zawsze - Abby Jimenez

Tytuł: Twój na zawsze

Tytuł oryginalny: Yours Truly

Autor: Abby Jimenez

Wydawnictwo: Muza

Cykl: Part of Your World (tom 2)

Data wydania: 05-06-2023

Przekład: Katarzyna Bieńkowska

Moja ocena: 10/10

 

 

 

podpis2