#502 Wejdź w tryb goblina. Stwórz sobie przytulne miejsce, zaakceptuj niedoskonałość i żyj pełnią życia na tym błotnistym padole – McKayla Coyle

Czym jest styl Goblincore? To termin skierowany do osób, które nie chcą lub nie potrafią wpasować się w otoczenie. Charakteryzuje go wyjątkowość, inność i niepodążanie za trendami.

Książka składa się z kilku rozdziałów, w których Autorka mówi jak odnaleźć siebie, co charakteryzuje styl gobliński czy jak stworzyć przytulną dla siebie przestrzeń w domu.

Podobają mi się momenty, w których Autorka podkreśla, jak ważna jest samoakceptacja i odnalezienie siebie, własnego ja. To jest właśnie przesłanie tej książki. Coyle wielokrotnie podkreśla, że bycie innym wcale nie jest niczym złym. Wręcz przeciwnie, to co inne, jest naszą siłą.

Coyle dużo miejsca w książce poświęciła na pielęgnowaniu swojej relacji z naturą, docenieniu przyrody i żyjątek, które się w niej znajdują. Znajdziemy tutaj również cenne rady, m.in. jak uprawiać zioła.

Autorka stworzyła również osobne rozdziały na projekty DIY, które są naprawdę proste i każdy może je wykonać.

Jest to nietypowy poradnik, więc nie każdemu przypadnie do gustu. Natomiast, tak naprawdę, to książka o zaakceptowaniu siebie i życiu zgodnie z prawami natury. Kilka słów o wydaniu: wiele zielonych wstawek, ilustracje które dopełniają treść oraz projekty DIY, które także wyróżniają się na tle całości. Ogromna polecajka!

insignis
Recenzja: Wejdź w tryb goblina - McKayla Coyle

Tytuł: Wejdź w tryb goblina. Stwórz sobie przytulne miejsce, zaakceptuj niedoskonałość i żyj pełnią życia na tym błotnistym padole

Tytuł oryginalny: Goblin Mode: How to Get Cozy, Embrace Imperfection, and Thrive in the Muck

Autor: McKayla Coyle

Wydawnictwo: Insignis

Data wydania: 15-05-2024

Przekład: Dominika Braithwaite

Moja ocena: 7/10

 

 

 

podpis2