#500 Ślady nocy – Leila Mottley

Siedemnastoletnia Kiara po śmierci rodziców została sama ze starszym bratem, Marcusem. Dziewczyna musiała szybko dorosnąć, ponieważ brat, mimo zapewnień, że ich utrzyma, niestety jest zaślepiony karierą rapera, która nie przynosi żadnych zysków. Na domiar złego, dochodzi jeszcze syn sąsiadki narkomanki, którym w zasadzie zajmuje się tylko Kiara.

Ponieważ Kiara nie jest jeszcze pełnoletnia, ma problem ze znalezieniem pracy, dlatego też decyduje się sprzedawać swoje ciało na ulicy. Pewnej nocy zostaje zatrzymana przez policjantów, którzy wykorzystują ją w zamian za wolność. Od tamtej pory na każdym kroku towarzyszy jej strach.

Powiem szczerze, że poziom tej książki bardzo mnie zaskoczył, a jej Autorką jest 17latka! Leila Mottley poprzez tę książkę zabiera głos w sprawie wykorzystywania seksualnego kobiet. Nie ma tematów tabu. Autorka pokazała przekrój ludzkiej natury z najgorszej strony. Przemoc, agresja, narkomania czy alkoholizm – te wszystkie przewinienia wciąż są usprawiedliwiane, a nie są karane. Jakie uczucia dominowały podczas czytania? Smutek, złość, niemoc, wielki brak sprawiedliwości.

Ślady nocy to niewątpliwie mocna i bardzo emocjonalna książka. Pokazuje niestety realia ludzkiej natury. Podsumowując, jeżeli macie ochotę na książkę, która Was poruszy i zostanie na dłużej, polecam zdecydowanie tę pozycję.

muza
Recenzja: Ślady nocy - Leila Mottley

Tytuł: Ślady nocy

Tytuł oryginalny: Nightcrawling

Autor: Leila Mottley

Wydawnictwo: Muza

Data wydania: 10-04-2024

Przekład: Kaja Gucio

Moja ocena: 8/10

 

 

 

podpis2