#498 Każdym skrawkiem duszy – Rebecca Yarros

December w dniu swoich urodzin dowiaduje się o śmierci ojca na misji w Afganistanie. Widząc całą rodzinę w rozsypce, sama postanawia być twarda. Jednak ten ból został dostrzeżony przez kogoś, kogo by o to nie podejrzewała – Josha. Jej sąsiada i nastoletnią miłość. Widać, że chłopak dorósł i już nie jest tym samym chuliganem co kiedyś. Niestety, Josh skrywa sekret, który wszystko może zepsuć…

Książka dostarcza nam potężnej dawki emocji, która związana jest głównie ze stratą bliskiej osoby i żałobą. Życie nie oszczędza Ember – w jednym momencie spada na nią grom złych informacji. Dziewczyna mierzy się nie tylko ze stratą ojca, ale również problemami w domu, utratą gruntu pod nogami i całkowitą zmianą życiowych planów. Ember jest zagubiona i smutna, a gdy w jej życiu pojawia się Josh, z tymi wszystkimi uczuciami, ona nie jest na niego gotowa. Początkowo ich relacja jest niewinna, jednak siła przyciągania jest ogromna. Autorka świetnie przedstawiła ich historię, opartą na zaufaniu i wzajemnej trosce.

„- Dlaczego z nim nie jesteś, December? – nalegał. – Delektowałam się dźwiękiem mojego imienia w jego ustach. – Powiedz mi, proszę.
Tym złamał mój upór.
– Bo nie jest tobą – szepnęłam, nim zdołałam to przemyśleć.”

Nie czytałam wcześniej książek Autorki, a ta mnie wręcz oczarowała. Choć początek nie zapowiadał się najlepiej, z każdym kolejnym rozdziałem było coraz lepiej. Historia, którą stworzyła Rebecca Yarros jest dojrzała, emocjonalna i bardzo angażująca.

To opowieść o stracie, żałobie i próbie odnalezienia siebie. Zobaczycie tutaj walkę z przeciwnościami losu, rozpacz i rodzinną tragedię. Ale jest to również piękna, dojrzała opowieść o miłości. Wpuśćcie do serca December i Josha! Polecam gorąco!

gorzka czekolada
Recenzja: Każdym skrawkiem duszy - Rebecca Yarros

Tytuł: Każdym skrawkiem duszy

Tytuł oryginalny: Full Measures

Autor: Rebecca Yarros

Wydawnictwo: Media Rodzina, Gorzka Czekolada

Cykl: Flight & Glory (tom 1)

Data wydania: 24-04-2024

Przekład: Katarzyna Agnieszka Dyrek

Moja ocena: 9/10

 

 

 

podpis2