#497 Stowarzyszenie Srok: One for Sorrow; Stowarzyszenie Srok: Two for Joy – Amy McCulloch, Zoe Sugg

Uwielbiam książki z motywem szkoły, zamkniętej przestrzeni i tajemniczego morderstwa… Dlatego w tej recenzji przeczytacie o dwóch tomach serii Stowarzyszenia Srok.

Audrey jest nowa w Illumen Hall, elitarnej szkole z internatem. Przeprowadziła się z rodzicami, by odciąć się od nieprzyjemnych wydarzeń, które wydarzyły się w poprzednim miejscu zamieszkania. Nie czuje się zbyt dobrze w nowej szkole, do tego panują  tam strasznie rygorystyczne zasady. Trafia do pokoju prymuski Ivy, dla której to miejsce jest jak drugi dom. Dziewczyny nie dogadują się najlepiej, są od siebie bardzo różne, jednak gdy obie zaczynają pisać z tym samym chłopakiem, wszystko się zmienia.

W trakcie jednej z imprez, na plaży znaleziono ciało Loli. Uwielbianej przez wszystkich uczennicy Illumen Hall. Wszyscy chcą się dowiedzieć, co się stało feralnej nocy. Dodatkowo pojawia się „Głos”, który prowadzi podcast o dziewczynie. Oczywiście pojawiło się również tajemnicze Stowarzyszenie Srok, które zdecydowanie lepiej poznajemy w drugim tomie.

Muszę powiedzieć, że ta dylogia jest naprawdę znakomita i nie ma w niej miejsca na nudę. Oba tomy trzymają w napięciu, jednak to chyba drugi tom podobał mi się bardziej. Akcja jest dynamiczna, śledztwo na temat Loli nabiera rozpędu, a ciężka aura towarzyszy Czytelnikowi na każdym kroku.

Historię poznajemy z perspektywy zarówno Audrey, która jako nowicjuszka jest zagubiona i niepewna oraz Ivy, która doskonale zna szkołę i to ona przeprowadza nas przez całą zagadkę.

Autorki, pomimo ciężkiej i makabrycznej wręcz tematyki, napisały tę historię w bardzo lekkim tonie. Relacja dziewcząt jest dość burzliwa, obie mają swoje temperamenty, dlatego też opisy wydarzeń z ich perspektywy są bardzo intrygujące i wciągające. Obie są wytrwałe i niesamowicie odważne. A rozwiązanie zagadki sprawia, że kapcie spadają z nóg! Podsumowując, ta dylogia bardzo mi się podobała i była to historia, którą pochłonęłam praktycznie na raz. Mocno się wciągnęłam i nie chciałam żegnać się z bohaterami, których już tak dobrze poznałam. Ode mnie mocna polecajka!

insignis
Recenzja: Stowarzyszenie Srok: One for Sorrow; Stowarzyszenie Srok: Two for Joy - Amy McCulloch, Zoe Sugg

Tytuł: Stowarzyszenie Srok: One for Sorrow

Tytuł oryginalny: The Magpie Society: One for Sorrow

Tytuł: Stowarzyszenie Srok: Two for Joy

Tytuł oryginalny: The Magpie Society Two for joy

Cykl: The Magpie Society (tom 1 i 2)

Autor: Amy McCulloch, Zoe Sugg

Wydawnictwo: Insignis (StoryLight)

Data wydania: 10-04-2024

Przekład: Anna Kłosiewicz, Marta Miazek

Moja ocena: 8/10

 

 

 

podpis2