#496 Pamiętnik księżniczki. Tom 2. Księżniczka w blasku reflektorów – Meg Cabot

Kto powiedział, że literatura młodzieżowa jest dla nastolatków? Ja przy losach Mii bawię się świetnie i jest dla mnie wytchnieniem od innych lektur. Czytając o przyziemnych, nastoletnich problemach – no dobra, Mia jest księżniczką, więc nie do końca przyziemnych – mogę totalnie zapomnieć o świecie, ponieważ te książki są naprawdę zabawne!

W kolejnej części Mia musi radzić sobie z nowymi problemami, a trochę ich ma! Po pierwsze, Jej mama jest w ciąży z jej nauczycielem matematyki (o zgrozo!). Chłopak, który zawrócił jej w głowie, kompletnie nie zwraca na nią uwagi, a na deser jej babcia chce, aby udzieliła wywiadu w telewizji.

Pomimo wielu krążących opinii o tej serii, uważam, że jest świetnym powrotem do młodzieńczych lat. To książka pełna niewinnego humoru, a mimo to porusza szereg ważnych tematów. I jest to również książka, która ma po prostu bawić czytelnika. Może być głupiutka, pełna nastoletnich żartów i niewinnych flirtów. Nie musi wieść nie wiadomo jakiego przesłania, po prostu ma trochę osłodzić życie i uważam, że swoje zadanie spełnia doskonale. Ja uwielbiam i czekam na dalsze losy Mii!

Prószyński i S-ka
Recenzja: Pamiętnik księżniczki. Tom 2. Księżniczka w blasku reflektorów - Meg Cabot

Tytuł: Pamiętnik księżniczki. Tom 2. Księżniczka w blasku reflektorów

Tytuł oryginalny: The Princess Diaries, Volume II. Princess in the Spotlight

Autor: Meg Cabot

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cykl: Pamiętnik księżniczki (tom 2)

Data wydania: 12-03-2024

Przekład: Magdalena Moltzan-Małkowska

Moja ocena: 8/10

 

 

 

podpis2