#490 Kołatanie – Artur Żak

Piotr w czasie przygotowań na studia postanowił odwiedzić babcię, która niedawno została wdową. Choć kobieta jest świadoma odejścia męża, nadal czuje obecność jego ducha, nakrywając trzy talerze do stołu. Młody chłopak bagatelizuje babcine zabobony, jednak gdy pewnej nocy słyszy wicie wilka, postanawia się nie sprzeciwiać babci.

Jest jeszcze dusza Bronka, która powinna odejść wraz z jego śmiercią. Zostaje ona jednak w domu, wśród bliskich osób, strzegąc ich. To dzięki niej poznajemy samego Bronka, osoby z jego otoczenia oraz inne dusze. Bronek wspomina dawną wieś, różne zabobony i wierzenia.

„Kołatanie” to dość specyficzna lektura, w której życie codzienne polskiej wsi przeplata się z różnymi zabobonami oraz magią. Już samo pojawienie się duszy jest wyjątkowe. W książce obecny jest również Cień i choć widzą go tylko dusze, on poluje na żywych. Kogo zabierze ze świata żywych? Podobało mi się osadzenie tej historii gdzieś pomiędzy Piotrkowem, a Łodzią, ponieważ te rejony są mi bliskie i dość dobrze znane.

Dodam jeszcze, że książka jest fantastycznie wydana, posiada piękne, barwione brzegi, co możecie zobaczyć na moim tiktoku. Piękna kolorystyka, niecodzienna okładka, a i sama treść bardzo ciekawa. Ja książkę słuchałam głównie w audiobooku, który posiada świetnego lektora, dzięki czemu słuchanie to była sama przyjemność! Jeśli szukacie dość nietypowej, innej tematyki – to książka dla Was!

dobra literatura
Recenzja: Kołatanie - Artur Żak

Tytuł: Kołatanie

Autor: Artur Żak

Wydawnictwo: Dobra Literatura

Data wydania: 14-03-2024

Moja ocena: 8,5/10

 

 

 

podpis2