#485 Kawiarnia pod Pełnym Księżycem – Mai Mochizuki

Kawiarnia pod Pełnym Księżycem nie ma stałej lokalizacji. Można ją znaleźć w różnych miejscach, zawsze podczas pełni księżyca. Kawiarnia jest o tyle wyjątkowa, że prowadzą ją… koty. Dodatkową ciekawostką jest fakt, że klient nie może zamówić sam. To koty dobierają do klienta to, co według nich pasuje do niego w danej chwili. Serwują pysze desery, ale także służą cenną radą.

Kawiarnia pod Pełnym Księżycem jest dla bohaterów wybawieniem, sposobem na zrozumienie własnych niepowodzeń i próbą wyjścia z impasu.

Koty, które znajdują się w książce zajmują się w dużej mierze astrologią i to jej powierzają swoje losy. Fragmenty, które tu znajdziecie możecie traktować jako wiedzę lub ciekawostkę. Dodatkowo, aby lepiej zrozumieć ten temat, pomocne mogą okazać się ilustracje, które obrazują to, o czym mówią koty.

Dobrze spędziłam czas przy książce. Nie spotkałam się do tej pory z tak ciekawym przedstawieniem tematu astrologii, dodatkowo nutka fantastyki dodała książce uroku. Czytając, sama poczułam się jak klientka tej ciekawej kawiarni.

wab
Recenzja: Kawiarnia pod Pełnym Księżycem - Mai Mochizuki

Tytuł: Kawiarnia pod Pełnym Księżycem

Tytuł oryginalny: 満月珈琲店の星詠み

Autor: Mai Mochizuki

Wydawnictwo: W.A.B.

Data wydania: 13-03-2024

Przekład: Barbara Słomka

Moja ocena: 7/10

 

 

 

podpis2