#477 Asymetria – Bartosz Szczygielski

Alicja Mort, była policjantka, potrafi szybko zdemaskować kłamcę. Rezygnuje ona jednak ze służby, by wieść spokojne życie, jednak przeszłość się o nią upomina. Wszystko się zmienia, gdy Alicja dostaje tajemniczą przesyłkę, która ma związek z jej pierwszą sprawą… Kobieta musi rozwiązać tę zagadkę i co za tym idzie – odnowić stare kontakty…

Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością Autora i podobała mi się ta historia! Akcja toczy się dwutorowo, a to pozwala nam zapoznać się zarówno z umiejętnościami Alicji, jak i sprawą morderstwa. Główna bohaterka jest inteligentna i przebiegła, ale czasem strasznie irytująca.

Akcja rozgrywa się spokojnie i niespiesznie. Powoli przechodzimy przez kolejne etapy, aby dojść do finału historii, która była dla mnie totalnie niewystarczająca i poczułam straszny niedosyt. Jednak Autor zostawił sobie otwartą furtkę do kontynuowania tej historii, zatem liczę na lepsze rozwinięcie akcji w kolejnej części!

Asymetria to jednym słowem bardzo dobry kryminał, który zaskakuje, wstrząsa i co najważniejsze, zawiera zagadkę kryminalną. Autor przeprowadził porządny research, aby przedstawić nam pewne fakty i ciekawostki policyjne. Cóż mogę więc powiedzieć? Czytajcie, bo warto!

czwarta strona
Recenzja: Asymetria - Bartosz Szczygielski

Tytuł: Asymetria

Autor: Bartosz Szczygielski

Wydawnictwo: Czwarta Strona

Cykl: Alicja Mort (tom 1)

Data wydania: 15-02-2024

Moja ocena: 8/10

 

 

 

podpis2