#476 Praca z cieniem. Dziennik motywacyjny, dzięki któremu poznasz, przekroczysz i zintegrujesz swoje cienie – Keila Shaheen

Przedstawiam Wam dziennik motywacyjny, dzięki któremu zintegrujecie swoje cienie. Jest to dziennik, czyli książka, w której teorii jest niewiele, raczej składa się z zadań do pracy własnej. Możecie sięgnąć w głąb siebie i odkryć takie pokłady wspomnień, których odkrycie może nie być łatwe. Ale może to być konieczne, jeśli chcemy ruszyć naprzód.

Na każdej stronie znajdziecie ćwiczenia, które pomogą Wam zrozumieć przeszłość i teraźniejszość. Jak już do tego usiądziecie, to zapewne zobaczycie pytanie o coś, nad czym kompletnie nigdy się nie zastanawialiście. I dzięki temu praca z tym dziennikiem trochę przypomina rozmowę z terapeutą. Owszem, nie zastąpi on terapii, ale na pewno otworzy w Was jakieś nieotwarte drzwi.

Czasem możecie dojść do wniosku, że część tych zadań dotyczy jakiejś sfery, której nie chcecie poruszać, ponieważ może jest za wcześnie albo za późno i odłożycie je na później. Zawsze można wrócić do odpowiedniej strony, gdy będziecie już gotowi rozprawić się z tym akurat cieniem.

Praca z cieniem to książka, która ma pomóc nam rozprawić się z wewnętrznymi lękami, rozterkami czy problemami. Jeżeli macie jakieś traumy do przepracowania, chcecie coś z siebie wyrzucić i lepiej zrozumieć siebie, sięgnijcie po ten poradnik.

Recenzja:  Praca z cieniem - Keila Shaheen

Tytuł: Praca z cieniem. Dziennik motywacyjny, dzięki któremu poznasz, przekroczysz i zintegrujesz swoje cienie

Tytuł oryginalny: The Shadow Work Journal: A Guide to Integrate and Transcend your Shadows

Autor: Keila Shaheen

Wydawnictwo: Marginesy

Data wydania: 31-01-2024

Przekład: Barbara Łukomska

Moja ocena: 8/10

 

 

 

podpis2