#474 Pomoc domowa. Sekret – Freida McFadden

Millie podejmuje pracę jako pomoc domowa w penthousie Douglasa Garricka. Do jej zadań należy sprzątanie, gotowanie i załatwianie drobnych spraw na mieście. Wraz z przyjęciem posady zobowiązała się także, by nie zaglądać do wiecznie zamkniętej sypialni pani Garrick. Każdego dnia Millie, słysząc dziwne odgłosy z sypialni pani domu, walczy z myślami, czy nie zapukać do drzwi. Gdy w końcu to robi, a drzwi się uchylają, Millie wie, że kolejny raz będzie musiała oferować swoją pomoc.

Jeżeli czytaliście poprzedni tom, wiecie, że Autorka potrafi stworzyć pełen napięcia thriller psychologiczny z wieloma zwrotami akcji. Tak również jest w tym przypadku.  McFadden ma niezwykły talent, by zaangażować czytelnika od pierwszych stron i stworzyć takie zakończenie, które wbije w fotel. Choć zwykle mówi się, że tom pierwszy jest najlepszy i żaden kolejny nie może mu dorównać… mnie zdecydowanie bardziej podobał się właśnie tom drugi. Oba są genialne i jestem pod ogromnym wrażeniem talentu Autorki, jednak ten drugi zrobił na mnie lepsze wrażenie (a myślałam, że tak się nie da!)

Co prawda schemat powieści jest bardzo podobny do poprzedniego tomu, natomiast uważam, że nadal naszpikowany jest emocjami i zwrotami akcji. Bardzo dobrze skonstruowani bohaterowie, intryga świetnie wykreowana i poprowadzona do ostatniej kartki. Dla mnie McFadden jest totalną mistrzynią gatunku i czekam na więcej jej książek! Rewelacja, polecam!

czwarta strona
Recenzja: Pomoc domowa. Sekret - Freida McFadden

Tytuł: Pomoc domowa. Sekret

Tytuł oryginalny: The Housemaid’s Secret

Autor: Freida McFadden

Wydawnictwo: Czwarta Strona

Cykl: Millie Calloway (tom 2)

Data wydania: 24-01-2024

Przekład: Elżbieta Pawlik

Moja ocena: 9,5/10

 

 

 

podpis2