#463 Kochając wroga. Tajemnice łączniczki – Gosia Nealon

Wanda jest łączniczką tuż przed wybuchem powstania warszawskiego. Na jej drodze stają bliźniaki: Stefan i Finn. Jeden z nich zabił jej ojca, natomiast drugi ratuje jej życie. W kim Wanda ulokowała swoje uczucia? Gdy wybucha powstanie, młodzi zostają rozdzieleni. Czy znajdą drogę do szczęścia?

Początkowo nie mogłam poczuć klimatu tej historii. Od połowy książki wciągnęłam się i pochłonęłam ją niemal na raz. Mamy tutaj krótkie rozdziały oraz perspektywę kilku osób, która pozwala na szerszy ogląd sytuacji. Bliźniacy przede wszystkim przyciągają na siebie uwagę.

Książka ukazuje siłę miłości, która potrafi przetrwać mimo rozłąki i toczącej się wojny. Mimo wielu różnic, poglądów, wychowania czy pochodzenia. Wojna znacznie zmieniła życie ludzi, w jednej chwili cały ich świat runął. Dlatego dobrze mieć coś, co trzyma przy życiu.

Autorka stworzyła dość ciekawą historię, chociaż zabrakło mi jakiejś głębi. Dodatkowo charaktery bohaterów mocno mnie raziły w oczy – albo są krystalicznie czyste, albo do bólu złe. Nie ma cech pośrednich. Wiadomo, że jest to mało realne. Ostatnie rozdziały wyobrażałam sobie trochę inaczej, jakoś nie poczułam tego napięcia, które wytworzyło się między bohaterami. Mimo wszystko jest to ciekawa historia, którą warto przeczytać! Polecam!

znak
Recenzja: Kochając wroga. Tajemnice łączniczki - Gosia Nealon

Tytuł: Kochając wroga. Tajemnice łączniczki

Autor: Gosia Nealon

Wydawnictwo: Znak

Data wydania: 10-01-2024

Moja ocena: 7/10

 

 

 

podpis2